Dowództwo armii amerykańskiej w Afryce (AFRICOM) opublikowało w piątek nagranie mające przedstawiać rosyjski myśliwiec MIG-29 lecący z Syrii w kierunku Libii.

W piątek amerykańskie dowództwo w Afryce (AFRICOM) opublikowało nagranie mające pokazywać rosyjski myśliwiec MIG-29 lecący z Syrii w kierunku Libii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Nagranie przedstawiające przelot myśliwca zostało opublikowane w piątek na profilu @USAfricaCommand na Twitterze.

AFRICOM poinformował na swojej oficjalnej stronie, że amerykańskim siłom zbrojnym zależy na informowaniu opinii publicznej o działaniach, utrudniających Afryce osiągnięcie stabilności i bezpieczeństwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W komunikacie podkreślono, że w zeszłym tygodniu amerykańskie dowództwo opublikowało zdjęcia, przedstawiające rosyjskie myśliwce skierowane do Libii.

Zaznaczono, że opublikowane w piątek nagranie zostało wykonane w maju przez amerykańskich pilotów.

„Wysłanie rosyjskich samolotów myśliwskich do Libii, która znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, jedynie zwiększy chaos i napięcie. Zdarzenie zasługuje na uwagę. Rosyjskie władze cały czas dementują informacje o zaangażowaniu w konflikt, mimo że istnieją bardzo mocne dowody, potwierdzające zaangażowanie Rosji” – powiedział  pułkownik sił powietrznych USA Christopher Karns.

„Afryka jest niezwykle ważną częścią świata. To, co się tam dzieje, wpływa nie tylko na bezpieczeństwo narodowe USA, ale także na społeczność międzynarodową – dodał Karns.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Portal „Avia” poinformował, że w niedzielę niezidentyfikowane myśliwce (prawdopodobnie MIG-29) zbombardowały w Libii konwój libijskich sił rządowych, wspieranych przez Turcję. Podkreślono, że samoloty były już wcześniej widziane na terytorium kraju.

Nagranie przedstawiające zajście zostało opublikowane na twitterowym profilu „Last Defender”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Autor wpisu jest pewien, że nalotu dokonały myśliwce MIG-29, ponieważ zdolności bojowe samolotów zdecydowanie przekraczały możliwości systemów obrony przeciw-powietrznej używanych przez libijskie siły rządowe.

Również syryjskie siły zbrojne informowały kilka dni temu na Twitterze, że rosyjskie myśliwce MIG-29 wykonują tajemnicze loty do Libii.

africom.mil / airspace-review.com / twitter.com / avia.pro / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz