W środę do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 113 nielegalnych imigrantów.

Jak poinformowała na Twitterze Straż Graniczna, w środę do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 113 nielegalnych imigrantów. Piętnastu obywateli Syrii ptóbowało przeprawić się na pontonie przez rzekę Świsłocz. Na widok polskich patroli zawrócili.

Za pomocnictwo zatrzymano obywatela Białorusi, który przewoził czterech Egipcjan, a także obywatela Ukrainy, który przewoził jedenastu Somalijczyków.

W środę, europoseł Janina Ochojska z ramienia Koalicji Obywatelskiej, porównała kryzys imigrancki na granicy z Białorusią do “dzieci zamordowanych w komorach gazowych przez nazistów”.

“Oglądając zdjęcia pięknych dzieci zamordowanych w komorach gazowych przez nazistów, zastanawiam się jakie byłoby ich życie, które tak okrutnie przecięto. Myślę też o tych z Jemenu, Syrii, Ukrainy, Erytrei… I o tych wywiezionych do lasu na granicę PL-BY. Okrucieństwo to samo” – czytamy.

Europoseł KO Janina Ochojska zorganizowała Parlamencie Europejskim wystawę pt. “Pusback jest nielegalny. Pomaganie jest legalne”. Wystawa oczernia Polskę w kontekście nielegalnych imigrantów na polsko-białoruskiej granicy. W sieci pojawiły się zdjęcia zorganizowanej w PE akcji.

“Z inicjatywy posłanki wybranej z PO w PE właśnie otworzono wystawę oczerniającą Polskę i jej funkcjonariuszy broniących nasz kraj przed hybrydowym atakiem Putina-Łukaszenki. PO – partia zewnętrzna, zawsze tam, gdzie trzeba uderzyć w Polskę” – napisał na Facebooku europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). Do wpisu dołączył zdjęcia wystawy.

Janina Ochojska wielokrotnie oczerniała polskie służby, które od prawie dwóch lat bronią polsko-białoruskiej granicy przed napływem nielegalnych imigrantów. Kryzys na granicy z Białorusią jest sztucznie stymulowany przez władze w Mińsku.

W grudniu 2021 roku porównała Straż Graniczną do niemieckich i sowieckich zbrodniarzy. „Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom” – napisała na Twitterze.

Z kolei w styczniu ubiegłego roku porównała Straż Graniczną do niemieckiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply