Berlin zakazuje wnoszenia jakiejkolwiek broni do metra

Oprócz już niedozwolonej broni palnej i noży o długim ostrzu zakazano wnoszenia m.in. jakichkolwiek noży, młotków, pałek, broni gazowej czy gazów łzawiących.

Zakaz dotyczy każdego weekendu w godz. 20 do 6 rano. Został on wprowadzony na siedmiu berlińskich stacjach, a także wszystkich pociągach przejeżdżających przez te stacje.

Policja wskazała te siedem stacji, na których w ostatnich miesiącach dochodziło najczęściej do napadów z użyciem noża lub innych niebezpiecznych przedmiotów.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: za wzrost przestępczości odpowiadają imigranci

Obserwujemy znaczny wzrost przestępstw z użyciem broni – zaznaczył rzecznik berlińskiej policji. Dodał, że wprowadzony zakaz ma zmniejszyć częstotliwość tego typu przestępstw, chronić podróżnych i interweniujących funkcjonariuszy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podobny zakaz został wprowadzony przed miesiącem w hamburskiej komunikacji. Zakaz posiadania jakichkolwiek niebezpiecznych narzędzi chce wprowadzić również Lipsk i Chociebuż.

Kresy.pl / polskieradio.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz