Berlińska policja poinformowała, że ​​18 jej funkcjonariuszy zostało rannych, a trzech trafiło do szpitala po próbach rozproszenia około 20 000 osób protestujących przeciwko obostrzeniom w Niemczech – poinformował w sobotę Deutsche Welle. Wielu uczestników protestu uważa koronawirusa za oszustwo.

Co najmniej 18 policjantów zostało rannych w Berlinie w sobotę, gdy próbowali rozbić duże zgromadzenie ludzi demonstrujących przeciwko ograniczeniom wprowadzonym w związku z koronawirusem – poinformował Deutsche Welle.

Trzech funkcjonariuszy wymagało hospitalizacji, poinformowała berlińska policja na Twitterze. Do monitorowania i rozproszenia protestującego tłumu zostało wysłanych 1100 funkcjonariuszy.

Niemieccy urzędnicy ostrzegają przed rosnącą liczbą infekcji, protestujący nie chcą jednak dłużej żyć pod obostrzeniami wprowadzonymi w kraju. „Wirus wolności dotarł do Berlina” – przekonywał jeden z organizatorów, Michael Ballweg. Tłum przechodząc przez stolicę Niemiec skandował: „Jesteśmy drugą falą”.

Zobacz także: Kolejna rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Policja oszacowała, że ​​przez Berlin przeszło około 17 000 osób, a w kulminacyjnym momencie wydarzenia nawet 20 000. Większość uczestników nie nosiła masek ani nie zachowywała dystansu społecznego.

Poinformowali też, że nie mogą potwierdzić „niebotycznie dużej liczby” uczestników, która została rozpowszechniona na Twitterze. Niektórzy uczestnicy protestu rozpowszechniali informacje o ponad milionie osób biorących udział w marszu.

Burmistrz Berlina, Michael Müller, ostro skrytykował protestujących, mówiąc, że nie przyjrzeli się faktom i tym samym narażają zdrowie innych ludzi. Dodał, że nie ma jeszcze szczepionki ani skutecznego leczenia, a sytuacja się nie skończyła.

Zobacz też: Ogniska koronawirusa w górnictwie: Ponad tysiąc górników zakażonych

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niektórzy protestujący nieśli transparent nawołujący do aresztowania amerykańskiego miliardera Billa Gatesa, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, niemieckiego ministra zdrowia Jensa Spahna i innych.

Minister Spahn skomentował to wydarzenie, mówiąc, że „Tak, demonstracje muszą być również możliwe w czasie koronawirusa, ale nie w ten sposób. Dystans, zasady higieny i maski na twarz służą nam wszystkim”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Późnym popołudniem policja przy pomocy głośników nakazała demonstrantom opuszczenie terenu. Funkcjonariusze, przy krzykach i protestach ze strony uczestników marszu, usunęli także kilku organizatorów ze sceny.

Kresy.pl/DW.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz