W programie na antenie TVP Info premier odpowiadała na pytania dotyczące działań rządu. Jednym z poruszonych tematów była kwestia imigracji.

Premier Szydło stwierdziła, ze najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Dlatego jak na razie rząd nie zamierza przyjmować imigrantów – „Zadeklarowaliśmy, że w tym roku możemy przyjąć 500 osób. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Nie przyjęliśmy jeszcze żadnego migranta i na razie pewnie nie przyjmiemy”.

„Chcemy mieć prawo opiniowania, czy dane osoby możemy przyjąć, czy nie zagrażają naszym obywatelom”– dodała premier.

Według premier Europa nie jest gotowa na przyjęcie imigrantów. Beata Szydło odniosła się też do kwestii przeprowadzenia referendum w sprawie przyjęcia imigrantów – „Viktor Orban zapowiedział referendum w tej sprawie. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Może tak, może trzeba będzie zapytać obywateli”.

TVP Info / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    Nie wierzę jej. Pisowscy politycy od dawan mówią, że musimy przyjąc tych 7 tys., na które zgodziło się PO. Urzędnicy MSW – wiceminister z nadania PiS, wyraźnie powiedział, że Polska będzie musiała przyjąć 200-400 tys. imigrantów. Ja widać, sytuacja się rozwija i nie wiadomo, na czym to stanie. Kaczor sprzedał Polskę frau Merkel, takie są fakty.