Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych rządu PO, obarcza Polską dyplomację odpowiedzialnością za podgrzewanie konfliktu z Ukrainą.

Były szef MSW rządu PO gościł w sobotę w programie Fakty po Faktach na antenie TVN24. Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że nie rozumie zachowania władz polskich w konflikcie dotyczącym zakazu poszukiwań polskich grobów na Ukrainie. Jego zdaniem reakcja m. in. ministra Waszczykowskiego, który zapowiadał zakaz wjazdu do Polski Ukraińców o antypolskim nastawieniu jest przesadzona.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5525.41 PLN    (25.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Bartłomiej Sienkiewicz uważa, że „to absurdalne”, iż sprawa zbrodni na Wołyniu, jest główną dominantą polskiej polityki zagranicznej wobec Ukrainy. Były szef MSW nie użył przy tym słowa ludobójstwo przy nazwaniu zbrodni na Wołyniu.

CZYTAJ TAKŻE: Waszczykowski: Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą

Zdaniem Sienkiewicza polski MSZ robi wszystko, aby konflikt z Ukrainą zaognić, zamiast go łagodzić. Według polityka historia nie powinna stać na tym samym poziomie co współczesność.

Ten rząd i ten minister doprowadzają do sytuacji, która się nie zdarzyła przez prawie 30 lat istnienia państwa polskiego. Do takiego popsucia stosunków, w których gruncie rzeczy rządzi historia. To nie obecnie żyjące pokolenia, nie nasze dzieci są w tej chwili ważne, tylko tak naprawdę trupy polskich obywateli sprzed 74 lat – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz

Były szef MSW przyznaje, że istnieje ukraiński nacjonalizm, który przejawia się w ukraińskim IPN, który jego zdaniem jest podobny do polskiej instytucji.

Bartłomiej Sienkiewicz uważa, że mądrość dotychczasowej polityki w stosunkach z Ukrainą polegała na przechodzeniu nad „morzem krwi” do porządku dziennego, ponieważ „mieliśmy coś ważniejszego do zrobienia”. Jego zdaniem dotychczasowe rządy w Polsce umiały się porozumieć z Ukrainą.

Sienkiewicz broni Ukraińców tłumacząc, że kraj ten toczy wojnę, przez co „wzmożenie nacjonalistyczne” jest tam silne. Zdaniem polityka Polska powinna wobec tego wykazywać się cierpliwością wobec „słabszego partnera”.

Były szef MSW ma przy tym nadzieję, że prezydentowi Dudzie wystarczy „wyobraźni politycznej”, aby nie odwoływać wizyty w Charkowie. Jego zdaniem byłby to bardzo poważny krok w obniżaniu relacji z sąsiadem – następnym miało by być odwołanie ambasadorów. Bartłomiej Sienkiewicz twierdzi, że byłaby to „spirala głupoty”, a także nazwał przy tym Ukrainę „najważniejszym partnerem” Polski.

Kresy.pl / faktypofaktach.tvn24.pl

23 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Ten buc Sienkiwicz od teoretycznej Polski,która dla niego to syf,kiła i mogiła,ośmiela się Polaków pouczać.On wprawdzie przyznaje,że nie rozumie zachowania władz polskich w konflikcie dotyczącym zakazu poszukiwań polskich grobów na Ukrainie,gdyż dla takiego banderowskiego inostrańca to tylko pestka-ten zdradziecki nihilizm Sienkiewicza to jego katastrofa.Broni wprawdzie banderowskiej opcji Ukrainy,lecz nie wytoczonego morza krwi polskiej.To Polski zdrajca.Ten zdradziecki polski gbur ośmiela się perfidnie doradzać Prezydentowi RP co ten w giedroyciowskim stylu ma przed banderowcami robić.Sienkiewicz to bezgraniczna szuja,pospolita menda.

 2. Laszka
  Laszka :

  Ten padalec zrobiłby sobie i nam przyjemność gdyby już nigdy publicznie się nie pokazywał, a swoje przemyślenia zostawił dla siebie. Gad jeszcze nie zauwazył, że PoLachy już sie obudzili, i takie kreatury jak on nie mają szans. PIS też to zaczyna rozumieć, ale jeszcze gady z rządu próbują m. innymi przez wprowadzanie antyludzkich ustaw(np.szczepionkowych), niszczyć naród polski. Ale jak już napisałam POBUDKA SŁOWIAN już trwa. Lawina ruszyła.

 3. gotan
  gotan :

  Sienkiewicz zakuty łbie od ośmiorniczek…powiedz co było bardziej ważniejsze od „morza krwi” jak to ująłeś matołku? I ty śmiesz porównywać zaprzańcu,mordy na polakach z ważniejszymi sprawami „słabszego partnera ” jakim jest UPAdlina….??….Na takie bagno jakim jesteś nie ma nazwy…! Brakuje określenia na takaż kanalię!

 4. Gaetano
  Gaetano :

  Neobanderowska szumowina wypowiedziała się na temat polskich ofiar bestialsko katowanych przed śmiercią. On i jemu podobni powiedział, co dla nich znaczą Polacy. Antypolska kanalia, łajno upadlińskie. Prawidłowo skonstruowana ustawa penalizująca powinna obejmować takich s-synów jak ten.

 5. jaro7
  jaro7 :

  Po tych wypocinach Sienkiewicza mogę mu napisać jedno.Szkoda że jesteś TYLKO politycznym trupem.Totalna degeneracja „polskich” pseudoelit.I wy chcecie wrócić do władzy???!!!! sienkiewicz zrób jedną dobrą rzecz w swoim życiu,wypierda.aj na upainę za swoim kolegą Nowakiem.Przyjmij ich obywatelstwo i nie wracaj.

 6. sternik1
  sternik1 :

  Trudno przejść obojętnie obok szumowin peowskich i ich „stylu rządzenia”. To były (i są) w większości ludzkie ścierwa nastawione wyłącznie na własny zysk. A tacy „fighterzy” jak ten szubrawiec POwinni od dawna gnić za kratami za swoją działalność. Z Polską nie ma ten ludzki śmieć nic wspólnego. Ale za czasów bandyckiej kliki właśnie takie GÓWNO antypolskie było na szczycie władzy!

 7. voy
  voy :

  ciekawe jakby szczątki jego rodziny zostały zbeszczeszczone i leżały gdzieś zakopane w polu czy lesie bez grobu i jakiegokolwiek upamiętnienia i ktoś by mu powiedział to tylko trupy sprzed kilkudziesięciu lat co będziesz zawracał tym swoją głowę…masz ważniejsze sprawy. Czy pajac też by tak zareagował??!! Tylko zwyrodnialcy i barbarzyńcy nie pozwalają pogrzebać z szacunkiem swoich zmarłych a każdy kto się z takim zachowaniem zgadza jest takim samym zwyrodnialcem i barbarzyńcą