Bannon odchodzi z portalu Breitbart News

Jestem dumny z tego, co zespół Breitbart osiągnął w tak krótkim okresie czasu, budując światowej klasy platformę informacyjną – napisał Stephen K. Bannon w oświadczeniu.

Bannon przestał wczoraj pełnić funkcję prezesa zarządu prawicowego portalu Breitbart, któremu szefował od 2012 roku. „Steve jest cenną częścią naszej spuścizny i zawsze będziemy wdzięczni za jego wkład i za to, co pomógł nam osiągnąć” – napisał wczoraj Larry Solov, współzałożyciel portalu.

Niektórzy komentatorzy spekulują, że jest to kolejny epizod upadku statusu Bannona jako ważnego gracza na prawicowej scenie politycznej i medialnej w USA. Istnieje przekonanie, że po opublikowaniu fragmentów książki Michaela Wolffa „Fire and Fury”, w której cytowane są słowa Bannona krytyczne wobec prezydenta Donalda Trumpa i jego otoczenia, Rebekah Mercer, reprezentująca głównych sponsorów portalu, nalegała, aby Bannon odszedł.

„Prawda jest taka, że rewolucja Trumpa pożera własne dzieci” – ocenia Jacob Heilbrunn, publicysta portalu The National Interest. Po tym jak Trump napisał w oświadczeniu, że Bannon „stracił rozum” po odejściu z Białego Domu i rozstaniu się ze stanowiskiem głównego doradcy ds. strategii politycznej Trumpa, coraz więcej prawicowych publicystów i polityków w USA zaczęło zarzucać Bannonowi, że ten zdradził Trumpa.

Co ciekawe, odejście Bannona z Breitbart News zostało ogłoszone w tym samym dniu, w którym Trump zadeklarował chęć porozumienia się z demokratami ws. kontrowersyjnego programu DACA, tj. ochrony dla imigrantów, którzy przybyli do USA nielegalnie jako dzieci, w zamian za zabezpieczenie południowej granicy Stanów Zjednoczonych. DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals) chroni tych imigrantów przed deportacją. Trump w trakcie kampanii prezydenckiej obiecał, że „natychmiast zlikwiduje DACA”. Portal Breitbart regularnie krytykuje Trumpa za jego bardziej koncyliacyjne podejście w tej kwestii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kissinger: wojna w Białym Domu to wojna Żydów z nie-Żydami

Kresy.pl / Breitbart

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz