Bannon odchodzi z portalu Breitbart News

Jestem dumny z tego, co zespół Breitbart osiągnął w tak krótkim okresie czasu, budując światowej klasy platformę informacyjną – napisał Stephen K. Bannon w oświadczeniu.

Bannon przestał wczoraj pełnić funkcję prezesa zarządu prawicowego portalu Breitbart, któremu szefował od 2012 roku. „Steve jest cenną częścią naszej spuścizny i zawsze będziemy wdzięczni za jego wkład i za to, co pomógł nam osiągnąć” – napisał wczoraj Larry Solov, współzałożyciel portalu.

Niektórzy komentatorzy spekulują, że jest to kolejny epizod upadku statusu Bannona jako ważnego gracza na prawicowej scenie politycznej i medialnej w USA. Istnieje przekonanie, że po opublikowaniu fragmentów książki Michaela Wolffa „Fire and Fury”, w której cytowane są słowa Bannona krytyczne wobec prezydenta Donalda Trumpa i jego otoczenia, Rebekah Mercer, reprezentująca głównych sponsorów portalu, nalegała, aby Bannon odszedł.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Prawda jest taka, że rewolucja Trumpa pożera własne dzieci” – ocenia Jacob Heilbrunn, publicysta portalu The National Interest. Po tym jak Trump napisał w oświadczeniu, że Bannon „stracił rozum” po odejściu z Białego Domu i rozstaniu się ze stanowiskiem głównego doradcy ds. strategii politycznej Trumpa, coraz więcej prawicowych publicystów i polityków w USA zaczęło zarzucać Bannonowi, że ten zdradził Trumpa.

Co ciekawe, odejście Bannona z Breitbart News zostało ogłoszone w tym samym dniu, w którym Trump zadeklarował chęć porozumienia się z demokratami ws. kontrowersyjnego programu DACA, tj. ochrony dla imigrantów, którzy przybyli do USA nielegalnie jako dzieci, w zamian za zabezpieczenie południowej granicy Stanów Zjednoczonych. DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals) chroni tych imigrantów przed deportacją. Trump w trakcie kampanii prezydenckiej obiecał, że „natychmiast zlikwiduje DACA”. Portal Breitbart regularnie krytykuje Trumpa za jego bardziej koncyliacyjne podejście w tej kwestii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kissinger: wojna w Białym Domu to wojna Żydów z nie-Żydami

Kresy.pl / Breitbart
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz