Michael Wolff, autor kontrowersyjnej książki „Fire and Fury”, opisuje wewnętrzną wojnę w Białym Domu, jaka była prowadzona od pierwszych dni prezydentury Donalda Trumpa.

Henry Kissinger, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i sekretarz stanu, powiedział Wolffowi, że konflikt personalny w Białym Domu, między Stephenem Bannon a Ivanką Trump i Jaredem Kushnerem, to „Wojna między Żydami i nie-Żydami”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Żydowski portal Forward informuje o tych ustępach z „Fire and Fury” oraz opisuje osobistą historię Kissingera i rolę jego żydowskiego pochodzenia w jego działalności politycznej. „Jonathan Sarna, profesor żydowskiej historii na Brandeis University, zauważył, że polityczna kariera Kissingera zbiegła się z pewnego rodzaju przejściem Żydów do Partii Republikańskiej. Wielu z tak zwanych ‚neokonserwatystów’ popierało Nixona w walce z jego demokratycznym rywalem George’em McGovernem w 1972 roku. I chociaż wielu z tych Żydów i ich ideologiczni spadkobiercy zaliczają się do dzisiejszych tak zwanych #NeverTrumperów, są oni także przeciwni ekonomicznemu nacjonalizmowi Bannona. Być może Kissinger widział w Białym Domu coś w rodzaju walki o duszę Partii Republikańskiej: Między Żydami reprezentującymi umiarkowane skrzydła, a kulturowo nieżydowskim twardym rdzeniem” – informuje Forward.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal zwraca uwagę na to, że słowa Kissingera nie odzwierciedlają do końca rzeczywistości, gdyż nie tylko, że Bannon jest zwolennikiem twardego kursu proizraelskiego w polityce zagranicznej, lecz jego najbliższy sojusznik w Białym Domu, Stephen Miller, sam jest Żydem, a portal Breitbart News, któremu szefuje Bannon, redagowany jest przez Alexa Marlowa, również Żyda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Rodzina Kushnerów zna wszystkich oszustów z Izraelu”

Kresy.pl / Forward
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz