W mediach społecznościowych pojawiają się doniesienie o ataku z wykorzystaniem drona wodnego na most w obwodzie odeskim – stanowi on ważne połączenie Ukrainy z Rumunią.

Nagranie opublikowane zostało w piątek późnym wieczorem. Zaatakowany miał zostać most Pidyomnyy w obwodzie odeskim.

Rosjanie mieli bowiem ataku na ukraiński most przy użyciu drona wodnego. Byłoby to pierwsze wykorzystanie przez Rosjan tego typu broni.

Komenda Główna Policji w Odessie skomentowała nagranie. Jak przekazano, w tej chwili nie ma wiarygodnego potwierdzenia prawdziwości wideo. 

Sprawę skomentował też rzecznik Odeskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Siergiej Braczuk: „Przerobiliśmy już przez ‘wrzucanie’ takich filmów i rozpowszechnianie takich informacji. Dlatego jeszcze raz: wojsko poinformuje, czy takie zdarzenie miało miejsce”.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińskie morskie drony-kamikadze. Kijów ujawnia szczegóły [+WIDEO]

Kresy.pl / unian.net / focus.ua

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. r2d2
  r2d2 :

  Czego można się spodziewać po ruskich onucach atakujących sąsiednie państwo?
  Tak samo ruscy zachowywali się gdy napadali na Polskę, a robili tak od stuleci, dla tego ruscy to wrogowie których należy zniszczyć dla dobra Polaków, Litwinów, Białorusinów, Gruzinów, Czeczenów, Łotyszy, Estończyków i wielu wieli narodów które były napadane przez ruskiego oprawcę.

   • r2d2
    r2d2 :

    nie wchodzę na telegram bo to ruska platforma 🙂
    a tak na marginesie, gdy podajesz link do Ukraińskich zbrodni to czego się spodziewać po ruskich?
    Nie pomagamy Ukrainie bo ich lubimy ale dla tego że wykrwawiają ruskich którzy są wrogami Polski.

    Bardzo podobną propagandę nadaje Ruska TV, z nieukrywaną przyjemnością słucha się tego skowytu “ruskiej potęgi” która nie potrafi miesiącami porządnie napaść na miasto 🙂 miód na serce.

    https://www.youtube.com/watch?v=44_g8U8Jsns

    • Kasper1
     Kasper1 :

     Wrogami Polski, Polaków i polskości są neobanderowskie władze Ukrainy i pokazują to na każdym kroku. Rosjanie są TYLKO i WYŁĄCZNIE POTENCJALNYM PRZECIWNIKIEM w EWENTUALNEJ, PRZYSZŁEJ wojnie NATO-Rosja do której oby nigdy nie doszło.

     • r2d2
      r2d2 :

      to ile razy Ukraina napadła na Polskę?
      2 a może 3 a może 4 razy?
      tak jak Ruscy.
      Pamiętaj że Ukraina pomogła Polsce obronić się w 1920 przez Ruską czerwoną zarazą do której dzisiaj tęsknią Rosjanie.
      Ruscy zasługują na swojego współczesnego Stalina który będzie ich mordował milionami tak jak za Cara czy Stalina.
      Rozumiem że Stalin nie był Ruskiem (to co robią u siebie to ich sprawa), ale czy Hitler był Niemcem?
      Ważne że Stalin rządził w ZSRR (dzisiejsza Rosja) a Hitler w Niemczech.

     • Kasper1
      Kasper1 :

      Po pierwsze to w 1920 bolszewicy ukraińscy z Ukraińskiej Republiki Rad byli ruską czerwoną zarazą w Armii Czerwonej i byli ponad 6 razy liczniejsi od Ukraińców z Ukraińskiej republiki Ludowej którzy NOTABENE BYLI ZMUSZENI nam pomagać bo byli na kompletnie przegranej pozycji. Poza tym ZSRR to dzisiejsza Rosja ORAZ dzisiejsza Ukraina której neobanderowskie władze są wrogiem Polski, Polaków i polskości.

  • Kasper1
   Kasper1 :

   Nie usiłuj szczuć nas na Rosjan opowiadając brednie o historii i związanej z nią rzekomej obowiązkowej nienawiści do nich. W całej Europie od stuleci państwa napadały na siebie wzajemnie oraz okupowały się wzajemnie i nikt w tych państwach nie dostaje histerii jak Twoja z powodu trzech XVIII wiecznych rozbiorów w których notabene Rosja uczestniczyła z Prusami i Austrią. Zresztą nasi byli na Kremlu w XVII wieku a Rosjanie w XVIII i XIX byli u nas a gdybyśmy ówcześnie mieli taką możliwość to także z przyjemnością “rozebralibyśmy” przynajmniej kawałek Rosji. To, że doszło do rozbiorów zawdzięczamy TYLKO SOBIE. Nie pyskuj też w imieniu Gruzinów i Czeczenów bo w pierwszym i w drugim przypadku bredzisz o wersji historii uprawianej przez takie jak Ty “panie z magla”.

   • r2d2
    r2d2 :

    Usiłować “szczuć” na ruskich?
    Oni szczują na Polaków w oficjalnej TV od dawna, o rusyfikacji czy zsyłkach na Sybir chyba nie musze przypominać, miliony zamordowanych przed ruskiego okupanta też chyba nie musze przypominać.
    Kult Stalina chyba kończy dyskusję ponieważ za jego rządów mordowano nie tylko Polaków co nie zmienia faktu że ruscy stawiają pomniki mordercy ruskich.
    Ruscy to wrogowie i tyle, faktów nie oszukasz.

    W linku ciekawy materiał o ruskich pt. “Gruz 200” zrealizowany przez rosjankę i zbiera wypowiedzi rosjan z tzw. prowincji.
    Można się z niego dowiedzieć jak to społeczeństwo patrzy na to co się dzieje w Rosji a także o tym jak sobie tłumaczą biedę, syf i beznadzieję życia oraz wielkąrosyjską wizję swojego kraju, który ich okrada i wykorzystuje nawet w obliczy śmierci.

    https://www.youtube.com/watch?v=pr3LJvCD-5U&t=1s

    • Kasper1
     Kasper1 :

     Po pierwsze nie usiłuj szczuć nas na Rosjan kłamiąc o “kulcie” Stalina bo czegoś takiego w Rosji NIE MA. Nie było go nawet w ZSRR od 1956 roku a władze współczesnej Rosji od jej powstania czyli w ciągu ostatnich 32 lat nawet w 1/10 nie okazały tyle antypolskości ile w ciągu ostatnich 8 lat okazały neobanderowskie władze Ukrainy kultywujące OFICJALNY, PAŃSTWOWY kult Bandery oraz zwyrodniałych ludobójców. Nie ma większego wroga Polski, Polaków i polskości niż neobanderowskie władze Ukrainy. NATOMIAST bieda, syf i beznadzieja życia oraz banderowska wizja kraju który swoich obywateli okrada i wykorzystuje nawet w obliczu śmierci jest jak najbardziej adekwatnym opisem rządzonej przez neobanderoiwców Ukrainy.

     • Kasper1
      Kasper1 :

      Po pierwsze nie bądź żałosny powołując się na informacje pochodzące z 2017 roku które zaprzeczają Twoim kłamstwom o “kulcie” Stalina we współczesnej Rosji a mówią tylko o wzroście jego POPULARNOŚCI w społeczeństwie Rosji co MA SIĘ NIJAK do PAŃSTWOWEGO, OFICJALNEGO kultu Bandery i jego bestialskich ludobójców z OUN-UPA. Zresztą oto cytat z tekstu zamieszczonego pod linkiem od Ciebie – “Popularność Stalina w dzisiejszej Rosji na poziomie społecznym ma jednak płytki charakter”. Tak więc pod osłonką swoich kłamstw usiłujesz szczuć nas na Rosjan osłaniając naszych prawdziwych wrogów czyli neobanderowskie władze Ukrainy.