Zatrzymani Czesi nałożyli kostium kąpielowy Borata w stolicy Kazachstanu Astanie. Usłyszeli zarzut zakłócania porządku publicznego.

Sześciu turystów z Czech w zeszły piątek nałożyło charakterystyczny strój kąpielowy Borata oraz peruki mające upodobnić ich do bohatera filmu Sachy Barona Cohena. Mieli dla żartu pozować do zdjęcia przed dużym napisem „I love Astana” na terenie wystawy EXPO, która miała miejsce w tym roku w stolicy Kazachstanu.

Kazachska policja stwierdziła jednak, że turyści przekroczyli granice żartu i Czesi zostali zatrzymani pod zarzutem zakłócania porządku publicznego.

ZOBACZ TAKŻE: Zagrali hymn z filmu „Borat”: władze Kazachstanu oburzone

Czesi zostali przewiezieni na lokalny komisariat policji i zostali ukarani grzywną w wysokości 22500 tenge każdy – równowartość około 67 dolarów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Film Borat jest zakazany w Kazachstanie, którego władze zarzucają mu przedstawienia kraju jako zacofanego, rasistowskiego i seksistowskiego.

Kresy.pl / informburo.kz
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz