Władze Arabii Saudyjskiej wykonały egzekucje trzech żołnierzy skazanych za „zdradę stanu” – podała agencja AP w sobotę. Nie ujawniono, dla jakiego kraju pracowali skazani. Saudyjska agencja prasowa SPA poinformowała jedynie, że wojskowi należeli do personelu ministerstwa obrony w Rijadzie. Agencja prasowa SPA napisała, że wojskowi należeli do personelu resortu obrony w Rijadzie.

Agencja AP zwraca uwagę, że nie poinformowano na czym konkretnie polegała „zdrada stanu” skazanych, ani dla jakiego kraju pracowali. Medium podkreśla, że Arabia Saudyjska walczy z rebeliantami Huti. Jako regionalnego rywala postrzega także Iran.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Podkreślono, że wojskowi zostali uznani za winnych podczas procesu sądowego. Jako nakaz egzekucji posłużył późniejszy rozkaz królewski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Arabia Saudyjska chce walczyć z emisją CO2, przedstawiono plany zasadzenia 10 mld drzew

AP przypomina, że według danych organizacji Amnesty International Arabia Saudyjska była w 2019 roku trzecim krajem na świecie, w którym przeprowadzono najwięcej egzekucji. We wspomnianym roku w Arabii Saudyjskiej wykonano wyroki śmierci na 184 osobach.

Zobacz także: Arabia Saudyjska zamierza ściąć trzech znanych uczonych

apnews.com / spa.gov.sa / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. pik
    pik :

    Nie można podawać bezwzględnej ilości skazanych na karę śmierci – Chiny mają 1,5mld ludności, Iran – 82mln, a Arabia Saudyjska – 32mln. Gdyby Chiny miały wykonać proporcjonalnie taką samą liczbę wyroków jak w AS (184 osoby), to liczba ta wynosiłaby ponad 8,6tys., a w Iranie ponad 470 wyroków śmierci (wykonano 251 w 2019).