Władze Arabii Saudyjskiej wykonały egzekucje trzech żołnierzy skazanych za „zdradę stanu” – podała agencja AP w sobotę. Nie ujawniono, dla jakiego kraju pracowali skazani. Saudyjska agencja prasowa SPA poinformowała jedynie, że wojskowi należeli do personelu ministerstwa obrony w Rijadzie. Agencja prasowa SPA napisała, że wojskowi należeli do personelu resortu obrony w Rijadzie.

Agencja AP zwraca uwagę, że nie poinformowano na czym konkretnie polegała „zdrada stanu” skazanych, ani dla jakiego kraju pracowali. Medium podkreśla, że Arabia Saudyjska walczy z rebeliantami Huti. Jako regionalnego rywala postrzega także Iran.

Podkreślono, że wojskowi zostali uznani za winnych podczas procesu sądowego. Jako nakaz egzekucji posłużył późniejszy rozkaz królewski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Arabia Saudyjska chce walczyć z emisją CO2, przedstawiono plany zasadzenia 10 mld drzew

AP przypomina, że według danych organizacji Amnesty International Arabia Saudyjska była w 2019 roku trzecim krajem na świecie, w którym przeprowadzono najwięcej egzekucji. We wspomnianym roku w Arabii Saudyjskiej wykonano wyroki śmierci na 184 osobach.

Zobacz także: Arabia Saudyjska zamierza ściąć trzech znanych uczonych

apnews.com / spa.gov.sa / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    pik :

    Nie można podawać bezwzględnej ilości skazanych na karę śmierci – Chiny mają 1,5mld ludności, Iran – 82mln, a Arabia Saudyjska – 32mln. Gdyby Chiny miały wykonać proporcjonalnie taką samą liczbę wyroków jak w AS (184 osoby), to liczba ta wynosiłaby ponad 8,6tys., a w Iranie ponad 470 wyroków śmierci (wykonano 251 w 2019).