W czwartek Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną zapalili w Pałacu Prezydenckim świece chanukowe. “Cieszymy się ze społecznością żydowską z rozpoczynającego się święta – święta radosnego, święta zwycięstwa”.

W czwartek 10 grudnia prezydent RP Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką zapalili w Pałacu Prezydenckim świece Chanukowe.

“Cieszymy się ze społecznością żydowską z rozpoczynającego się święta – święta radosnego, święta zwycięstwa” – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Zobacz też: “Żydzi też je*ią PiS” – pracownicy Instytutu Polskiego w Tel Awiwie na protestach

Prezydent przypomniał, że to śp. Prezydent Lech Kaczyński zainaugurował uroczystość zapalania świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim w 2006 roku. “Jest to dla mnie tym większa radość, że ciesząc się wraz z Panami Rabinami, z całą społecznością żydowską, mogę zarazem wspominać także Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonkę Marię, u boku których miałem zaszczyt służyć Polsce w tamtym czasie, ponad 10 lat temu, i z myślą o których służę mojemu krajowi i wszystkim jego mieszkańcom niezależnie od tego, jakiej są narodowości” – mówił.

“Wszystkiego dobrego, zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności. Wesołej Chanuki dla całej społeczności żydowskiej w Polsce” – powiedział Andrzej Duda.

Zobacz też: Ortodoksyjni żydzi spalili w Nowym Jorku maseczki w proteście przeciw obostrzeniom [+VIDEO]

Kresy.pl/Prezydent.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply