Andrzej Duda odmówił patronatu obchodom rocznicy rzezi wołyńskiej

Informację o odmowie patronatu obchodom rocznicy rzezi wołyńskiej przekazał na swoim profilu w serwisie Facebook ks. Tadeusz Isakowskicz-Zaleski.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski opublikował list z decyzją odmowną. Duchowny zauważa, że list datowany na 7 czerwca br. jednak podkreśla, że do organizatorów ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP dotarł dopiero teraz. Ksiądz podkreśla również oschłą formę odmowy.

W opublikowanym dokumencie można przeczytać, że prezydent Polski w związku z obchodzonym w tym roku po raz pierwszy Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez Ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej uczcił w sposób godny pamięć o ofiarach mordów na Wołyniu.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Duda uczci na Ukrainie zabitych na Majdanie i zignoruje Polaków zabitych przez UPA

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zaznaczył, że przedstawiciel Kancelarii Prezydenckiej nie pojawił się na dzisiejszej konferencji w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

No cóż, Panu Prezydentowi widocznie już nie po drodze ani z rodzinami ofiar UPA i SS Galizien, ani z organizacjami kresowymi, patriotycznymi i niepodległościowymi, które nakładem pracy społecznej przygotowały owe uroczystości – stwierdził duchowny w swoim wpisie.

Wpis księdza Isakowicza-Zaelskiego dotyczący odmowy patronatu rocznicy rzezi wołyńskiej:

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP rozpoczęły się dzisiaj od konferencji popularno-naukowej z udziałem m.in. ks. Isakowicza-Zaleskiego, dr hab. Andrzeja Zapałowskiego, prof. Jerzego Roberta Nowaka i Ewa Siemiaszko. Jutro rozpocznie się oficjalna część obchodów przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Duda podziękował Poroszence za „oddanie hołdu ofiarom masakry na Wołyniu”

kresy.pl / facebook.com

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jaro7
  jaro7 :

  To może jest coś w tym że Mychajło Duda jeden z dowódców upa to jakaś rodzina “prezydenta”.Po raz kolejny ta pacynka się hańbi.On woli kolację przy szabasowych świecach i majdanowców.

 2. U.D
  U.D :

  Moze mozna jakos zasypac kancelarie tego pana ( Prezydent Polski to zaszczytne stanowisko, on swoimi dzialaniami na takie miano nie zasluguje), “serdecznymi podziekowaniami”?

  bardzo kulturalnie napisac;

  Szanowny Panie Prezydencie Duda,

  bardzo dziekujemy za wsparcie, uczestnictwo i objecie patronatem “gólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP”

  To bylo dla calego naszego narodu bardzo wazne, ze najwazniejsza osoba w panstwie zdecydowala sie w koncu uczcic pamiec brutalnie zamordowanych rodakow.

  Z powazaniem Polacy

  PS.

  Szanowny Panie Prezydencie taki list chcialabym napisac, ale zapomnialam, ze Pana Prezydenta zamordowani rodacy nie interesuja, Pan Prezydent woli podawac reke tym, ktorzy czcza ich oprawcow.
  Szkoda, ze Prezydent Polski obejmuje swoim patronatem i zaszczyca swoja obecnoscia obchody ku czci zamordowanych (jeszcze nie wiadomo dokladnie przez kogo, bo zakazano prac nad tym) obywateli Polski narodowosci zydowskiej, a nad brutalnie zamordowanymi rodakami, ktorych kosci nie pozwalaja znalezc i pochowac ci, z ktorymi Pan Prezydent i jego najblizsze otoczenie sie spotykaja, nawet sie nie pochyli.

  Wstyd Panie Prezydencie.

  Niestety wyrazow szacunku nie moge naisac. Bo na szacunek ludzie “zarabiaja” swoja postawa. Panska postawa na szycunek nie zasluguje.

  Mam nadzieje, ze nasz kraj przez tak wielu niszczony, doczeka sie w koncu PREZYDENTA- MEZA STANU. Kogos dla kogo DOBRO POLSKI bedzie najwazniejsze.

 3. Sun Escobar
  Sun Escobar :

  Traci dużo tym czynem P. Duda, ale to jego wybór, świadomy wybór, który zapewne będzie miał swoje konsekwencje wyborcze. Pamięć o bestialsko pomordowanych Polakach przez ukraińców jest tak samo ważna dla Polaków, jak pamięć o Polakach, którzy zginęli z rąk niemieckich, czy ruskich. Lata przemilczeń w sprawie ukraińskich zbrodni, celowe odwrócenie uwagi, czy próby fałszowania ludobójstwa dokonanego przez ukraińców, przynoszą rezultaty, nawet Prezydent RP, człowiek poniekąd wykształcony, z tytułami, zaczął wierzyć w ukraińską, całkowicie nieprawdziwą wersję historii.