W drugim dniu wizyty na Ukrainie prezydent Polski Andrzej Duda w sposób jednoznaczny poparł przedłużenie przez Unię Europejską sankcji na Rosję. Bruksela zarzuca Moskwie agresywną politykę wobec Ukrainy.

„Stoimy na stanowisku, że także polityka sankcji, która w związku z porozumieniami mińskimi jest realizowana, powinna być kontynuowana. Europa i świat z tych sankcji rezygnować nie powinny”– mówił w Kijowie Andrzej Duda. Prezydent Polski poparł dotychczasową politykę Unii Europejskiej wobec Rosji na tle konfliktu na Ukrainie:

„Mamy nadzieję, że sankcje w najbliższym czasie zostaną prolongowane; stanowisko Polski w tej sprawie jest jednoznaczne”– oświadczył prezydent.

Andrzej Duda zwrócił też uwagę na rolę prawdy historycznej we wzajemnych stosunkach:

„Nie mamy wątpliwości razem z panem prezydentem Poroszenką, że układanie dobrej przyszłości i dobrych wzajemnych relacji polsko-ukraińskich musi się opierać także na prawdzie historycznej, nawet jeżeli ta prawda jest bolesna, to trzeba się na niej opierać, trzeba od niej wyjść, trzeba pokonywać pewne stereotypy, które w relacjach między narodami nie powinny istnieć”– oznajmił. Prezydent opowiedział się ponadto za aspiracjami obecnego kierwnictwa ukraińskiego w dążeniu do pozostania częścią Unii Europejskiej.

prezydent.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

20 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jacek_poz :

  Moja babcia jak żyła to opowiadała że UPA było gorsze od Niemców (Niemcy przeszli, zabrali wszystko ale pozostawiali przy życiu, UPA zostawiała po sobie tylko spaloną ziemię, mordowała). Jak można wspierać siły Ukrainie który jawnie identyfikują się, gloryfikują UPA? Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe.

 2. Avatar
  baciar :

  Dopóki nie powstanie PARTIA KRESOWA która będzie zrzeszać ludzi którzy kochają KRESY i ich prawdziwą historie dopóty każdy będzie mógł wycierać sobie gębę nami dla poprzednich władz jak i dla obecnych jesteśmy tylko sola w oku a dla reszty naszych tzw. rodaków trollami .jest nas około 6 milionów więc najwyższy czas się zjednoczyć bo w przeciwnym razie zostaną tylko fora na których trzeba walczyć upadlińcami którzy podszywają się pod POLAKOW prawda CYNA

 3. Avatar
  mopveljerzyjj :

  Rosyjski przedstawiciel przy Unii Europejskiej twardo określił stanowisko Rosji w sprawie sankcji.
  Rosja nie będzie się targować z Unią Europejską w kwestii sankcji, to wyłącznie problem Brukseli. Takie oświadczenie wydał przedstawiciel Rosji przy UE Władimir Cziżow na kanale Rossija24.
  Nie chce gdybać jakie decyzje mogą zostać podjęcie na szczycie UE. Są możliwe różne warianty – powiedział Cziżow. Nie będziemy się targować- sankcje to problem UE i USA i to te państwa powinny tę kwestię rozwiązać.Nie bez przypadku vice-prezydent USA dzwonił do szefa Komisji Europejskiej i ostrzegł że Unia musi być gotowa na rozszerzenie sankcji.(Media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, amerykańska edukacja, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR, włączając w to amerykański kongres, na szczycie potężnej piramidy tego „niewidzialnego rządu” stoi nikt inny jak David Rockefeller – senior rodu finansującego CFR od samego początku jej istnienia: Te same korporacje kontrolują nie tylko Amerykę poprzez CFR, ale również Europę poprzez zbudowaną przez siebie Unię Europejską. )
  Sankcje były skuteczne w krótkim terminie – bo zadziałały na Moskwę szokowo i spowodowały kryzys finansowy – ale w dłuższej perspektywie nie przyniosą efektów. – Bardziej działają na Europę i to ona będzie ponosiła koszty tych sankcji. Już ponosi koszty osłabienia rubla, bo eksport do Rosji zmniejszył się i firmy nie mają zamówień.
  Trzeba pamiętać o tym, że Rosja ma ciągle ok. 400 mld dol. rezerw walutowych. – Amerykańskie sankcje nałożone wspólnie z Europą nie poradziły już sobie z Iranem i przez 50 lat z Kubą. To małe gospodarki w porównaniu z rosyjską, dlatego nie wydaje się, że w tym przypadku to zadziała – z uwagi na wielkość gospodarki, ale także powiązania nie tylko z zachodem, ale również Azją i Ameryka Pld. ===== ZACHODNI IMBECYLE I JEGO DEBILNI ZWOLENNICY W POLSCE CZYLI BEZMÓZGOWE RUSOFOBY— POWROTU DO ROSJI NIE BĘDZIE !!! ROSJA WAM TEGO NIE ZAPOMNI !!!