Według statystyka i analityka Mariusza Gromady, choć w Polsce łączna liczba zdiagnozowanych zakażeń koronawirusem wciąż jest relatywnie niewielka, to dzienny procentowy wzrost jest u nas dwukrotnie wyższy w porównaniu do analogicznych danych dla całej Europy.

Mariusz Gromada to matematyk, statystyk i dyrektor departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium, przedstawił w oparciu o dane udostępnione przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa analizę, na podstawie której przekonuje, że w Polsce liczba zarażonych koronawirusem na tle innych krajów Europy wciąż rośnie relatywnie wyraźnie.

Cytowany przez „Forbes” Gromada uważa, że „większość krajów Europy skutecznie ograniczyła rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2”. Przyznaje, że w Polsce łączna liczba zdiagnozowanych przypadków wciąż jest niewielka, ale zaznacza, że dzienny procentowy wzrost jest dwukrotnie wyższy w porównaniu do analogicznych danych dla całości Europy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Analityk podaje, że każdego dnia na świecie potwierdza się około 80 tys. nowych infekcji, co stanowi 2,2 proc. wzrostu w stosunku do łącznej liczby zdiagnozowanych przypadków. W przypadku Europy, wskaźnik nowych zakażeń jest jednak ponad dwukrotnie niższy i wynosi 1 proc.

Gromada uważa, że na tle reszty krajów naszego kontynentu Polska nie wypada dobrze, należąc do grupy krajów, w których nie wykazuje się spadku nowych identyfikowanych zakażeń. Według jego wyliczeń, w przypadku Polski dzienny wzrost liczby zakażeń w stosunku do łącznej liczby zdiagnozowanych przypadków wynosi 2,1 proc. To oznaczałoby, że jest on dwa razy wyższy niż średnia europejska.

Czytaj również: Collegium Medicum: około 2 proc. mieszkańców Krakowa przeszło już zakażenie koronawirusem

Jeśli chodzi o inne regiony świata, to jak podaje portal Interia, dynamiczny wzrost infekcji odnotowywany jest w Ameryce Południowej. Ponadto, wyraźny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem jest zauważalny w Azji. W „trendzie wzrostowym” jest też Afryka. W przypadku Ameryki Północnej uwaga koncentruje się na Stanach Zjednoczonych, gdzie na na ponad 8 mln przeprowadzonych testów ponad 1,2 mln dało pozytywny wynik. Jak dotąd zmarło tam ponad 75,5 tys. osób zarażonych SARS-CoV-2, przy czym od ponad miesiąca nie odnotowano ani jednej doby z liczbą ofiar śmiertelnych mniejszą niż tysiąc. Jednocześnie, według Gromadzkiego, epidemię niemal całkowicie udało się już powstrzymać w Australii i Oceanii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ostatnim czasie w Polsce swego rodzaju epicentrum epidemii stało się woj. śląskie, w którym odnotowano najwięcej nowych przypadków zarażenia SARS-CoV-2. Ma to ścisły związek z rozprzestrzenianiem się wirusa na kopalniach, wśród górników oraz ich rodzin.

interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz