W piątek pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie polskie biuro Amnesty International zorganizowało protest, żądając wpuszczenia nielegalnych imigrantów do Unii Europejskiej.

Jak czytamy w oświadczeniu polskiego biura Amnesty International, w piątek pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie, organizacja zorganizowało protest, żądając wpuszczenia nielegalnych imigrantów do Unii Europejskiej.

„Apelujemy do UE i państw europejskich o to, by polityki migracyjne chroniły ludzkie życie” – czytamy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że szefowa ukraińskiego biura organizacji pozarządowej Amnesty International poinformowała w piątek, że w związku z publikacją raportu, który oskarżył ukraińskie wojska o narażanie ludności cywilnej, odchodzi z organizacji.

W odniesieniu do najnowszego raportu Amnesty International napisała:

„My ze strony ukraińskiego urzędu stale podkreślaliśmy, że komunikat prasowy, który organizacja opublikowała 4 sierpnia powinien przynajmniej zbadać dwie strony i wziąć pod uwagę stanowisko Ministerstwa Obrony Ukrainy. Jak zauważyliśmy, przedstawiciele Amnesty International w końcu poprosili Ministerstwo Obrony o odpowiedź, ale dali na to bardzo mało czasu. W rezultacie organizacja stworzyła materiał, który brzmiał jak wsparcie dla rosyjskich narracji. Dążąc do ochrony ludności cywilnej, badania te stały się narzędziem rosyjskiej propagandy”.

Według raportu Amnesty International, opublikowanego w czwartek, ukraińskie siły naraziły ludność cywilną na niebezpieczeństwo, zakładając posterunki wojskowe w zaludnionych obszarach mieszkalnych takich jak szkoły i szpitale, a także obsługując w tych miejscach systemy broni.

„Udokumentowaliśmy strategię działania ukraińskich sił wojskowych, która naraża ludność cywilną na ryzyko i narusza Konwencję Genewską” – poinformowała Agnès Callamard, Sekretarz Generalna Amnesty International. „Obrona nie zwalnia ukraińskich wojskowych z przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego”.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz