Armia amerykańska spodziewa się dostarczyć w ciągu około 200 dni, pierwszą broń hipersoniczną do jednej z jednostek – poinformował we wtorek portal Defense News.

Jak poinformował we wtorek portal Defense News, amerykańska armia ma zamiar w ciągu 200 dni dostarczyć pierwszą hipersoniczną broń do jednostki.

Armia wysłała tej jednostce sprzęt, którego potrzebuje, aby przygotować się do rygorystycznego programu szkoleniowego – przekazał generał broni L. Neil Thurgood.

Zobacz też: Rosja zamówi więcej broni hipersonicznej i precyzyjnej dalekiego zasięgu

Podczas budowy hipersonicznej bazy przemysłowej dla broni hipersonicznej, amerykańska armia we współpracy z przemysłem wyprodukowała również osobno wyrzutnie, ciężarówki, przyczepy i centrum operacji bojowych potrzebne do złożenia naziemnej hipersonicznej baterii broni.

„Pod koniec tego roku podatkowego, czyli we wrześniu, cały sprzęt, którego jednostka potrzebuje oraz szkolenie, zostanie dostarczony do jednostki” – powiedział Thurgood w wywiadzie dla Defense News z 8 lutego.

Lockheed Martin otrzymał kontrakt na integracje systemów uzbrojenia dla hipersonicznych zdolności armii, które zostaną uruchomione z mobilnej ciężarówki. Thurgood odmówił wskazania jednostki wybranej do przyjęcia pierwszej baterii hipersonicznej. Zaznaczył, że wybrano dowódców kompanii, batalionu i brygady.

Zobacz też: Rosja: próby pocisków hipersonicznych Cyrkon zakończą się w tym roku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak tylko jednostka ta będzie miała niezbędny sprzęt, rozpocznie w październiku szkolenie przygotowujące do pierwszych wspólnych manewrów zaplanowanych z marynarką wojenną na pierwszy kwartał roku finansowego 2022, powiedział Thurgood. Jednostka przygotuje się również do kolejnych testów w czwartym kwartale 2022 roku i drugim kwartale roku fiskalnego 2023.

Thurgood nie wyszczególnił specyfikacji nadchodzących manewrów, ponieważ są one sklasyfikowane.

Zobacz też: USA: przyznano kontrakt na budowę prototypu satelity do śledzenia broni hipersonicznej

Kresy.pl/Defense News

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz