Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
W bieżącym tygodniu doszło do całej serii ataków mieszkańców nielegalnych żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu na jego palestyńskich mieszkańców.
Jeszcze w piątek cały tłum uzbrojonych żydowskich kolonistów dokonał najścia wsi Dżit na Zachodnim Brzegu. Agencja WAFA oblicza liczbę agresorów na kilkuset. Mieli pochodzić głownie z osiedla Gilead. Takie rozmiary tłumu sugerują też nagrania jakie pojawiły się na portalach społecznościowych. Atak odbywał się przy asyście izraelskiej armii, która w praktyce wspierała napastników.
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Budzisku 40-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w praniu pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Po wykonaniu czynności cudzoziemca przekazano policji.
W czwartek, 23 lipca 2026 roku, w tymczasowym punkcie kontroli granicznej w Budzisku zatrzymano 40-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez polską prokuraturę. Śledczy podejrzewają go o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa.
Jak czytamy, mężczyzna zgłosił się do odprawy granicznej w godzinach porannych. Podczas sprawdzania jego danych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że został objęty poszukiwaniami na podstawie postanowienia Prokuratury Okręgowej w Łodzi.
Polska amunicja krążąca najnowszej generacji jest już wykorzystywana przez ukraińskie wojsko. Skala dostaw i sposób ich finansowania pozostają jednak nieznane. Grupa WB prowadzi na Ukrainie działalność serwisową oraz lokalną produkcję.
W najnowszym materiale opublikowanym na Ukrainie pokazano polskie drony uderzeniowe Warmate 5. Nagranie opublikował felietonista kanału „Potushny Informator”
Rumuńskie systemy radarowe wykryły w poniedziałek drona, który na krótko naruszył przestrzeń powietrzną kraju w rejonie delty Dunaju. Do monitorowania obiektu poderwano dwa myśliwce F-16. Był to czwarty podobny incydent w ciągu czterech kolejnych dni.
Ministerstwo Obrony Narodowej Rumunii poinformowało w poniedziałek, że cel został wykryty około 36 km na wschód od Suliny, miasta położonego przy ujściu Dunaju do Morza Czarnego.
W związku z zagrożeniem o godz. 8:47 mieszkańcom okręgu Tulcza wysłano ostrzeżenie za pośrednictwem systemu RO-Alert. Sześć minut później z 86. Bazy Lotniczej w Fetești wystartowały dwa należące do rumuńskich sił powietrznych myśliwce F-16.
Mateusz Morawiecki zaprzeczył słowom Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że były premier był w przeszłości doradcą Donalda Tuska. Odniósł się również do rozłamu w PiS i zapewnił, że jego środowisko nie przygotowywało wcześniej planu utworzenia nowej partii.
W sobotę podczas rozmowy w Telewizji Republika Mateusz Morawiecki przedstawił swoje stanowisko wobec rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości. Były premier przekonywał, że do ostatniej chwili zabiegał o utrzymanie jedności ugrupowania, a za podział odpowiada wewnętrzna grupa „intrygantów”.
Dowiedz się więcej: Media: Kolejny etap rozłamu w PiS. Morawiecki może stracić unijne stanowisko
27-letni obywatel Ukrainy, poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez niemieckie organy ścigania, został zatrzymany przez dzielnicowych z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów. O zatrzymaniu poinformowała w piątek stołeczna policja.
Jak przekazała policja w piątkowym komunikacie, funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu 27-letniego Ukraińca podczas wykonywania obowiązków służbowych na terenie Ursynowa. Po dotarciu pod wskazany adres potwierdzili jego tożsamość i zweryfikowali dane w policyjnych systemach.
Sprawdzenie wykazało, że wobec obywatela Ukrainy obowiązuje Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez niemieckie organy ścigania w celu jego zatrzymania i przekazania do dalszego postępowania.
Ajwaj! Nu żydy – tłumaczyć się! Czemu do 1989 r. pod pomnikiem ofiar Auschwitz we wszystkich językach jakie tam były, napisano, iż z obozie zginęło 4 (słownie CZTERY) Miliony ludzi?? Tą liczbę później zredukowano do 1,5 miliona! ALE CICHO SZA. W POLSKIM INTERNECIE NIE MA O TYM ANI SŁOWA. A jak myślicie, na podstawie CZYICH SZACUNKÓW BYŁA PIERWOTNA LICZBA? Teraz żydy albo się wytłumaczycie, bo jak bilans się nie będzie zgadzał – to go BĘDZIEMY MUSIELI Z WASZYM UDZIAŁEM WYRÓWNAĆ! Oczywiście w kwestii Polaków to wiadomo ilu zginęło bo Polacy byli ewidencjonowani, czego nie można powiedzieć o ŚCIEMNIACZACH I OSZUSTACH, którzy nawet na truchłach własnych koleżków robią biznes. http://exposing-the-holocaust-hoax-archive.blogspot.com/2009/09/number-of-dead-at-auschwitz-alleged-by.html
Panie jaroslaus, aj waj, czemu Ty taki wielki antysemita! Jak ty ode mnie te aryjskie papiery dostał to już Ty czystej krwi Aryjczyk!. Ale dlaczego na grób babci Ty plujesz!. Dlaczego Ty antysemita! Wracając do tematu: Jakie duże interesy Izrael ma do zrealizowania na Ukrainie, że nie wspomina o potwornych mordach dokonanych przez UPA na ludności żydowskiej.
Ukraińska policja razem z SS i policją niemiecką uczestniczyła w egzekucjach około 150 tys. Żydów na Wołyniu i 455 tys. w Małopolsce Wschodniej. Jakimi potencjalnymi zyskami dla Izraela rząd Ukrainy chce opłacić poparcie Izraela oraz zadość uczynić za śmierć Żydów, których Izrael jest moralnym następcą. Jeżeli upadnie Ukraina to Izrael od FR raczej nic nie dostanie, chyba że wcześniej dogada się z Rosjanami. W tym przypadku Ukraina byłaby sprzedana i zaczął by się okres prawdy o faszyzmie, banderyzmie na byłej Ukrainie. Z handlu pomiędzy FR a Izraelem potencjalnie wyłączona mogła być ZapUkr, jako bezmózgi potworek szczerzący zęby na sąsiadów. Jak by się to nie obróciło to zawsze nasz polski tyłek będzie z tyłu. Zbroić się trzeba.
@TW „Tutejszym” dlaczego Wy nadużywacie słowa „nasz” w kontekście polskim? Wasza delegacja była z wizytą u banderowskiego ministra ze wskazówkami co do przejmowania majątków (nakreślenie planu reform ekonomicznych przybyłym chazarom). No a złoto już wywieźli ich pobratymcy z USA. I tak dobrze że UPAtrujecie problemów dla mieszkających w polsce Żydów (czyli jak Wy to mówicie „nasz polski tyłek”. No tak najpierw to co najlepsze bierze diaspora z USA, potem z Izraela a ta z Polski to koniec łańcucha pokarmowego 😉
Votum_separatum, zero treści, próba zjadliwości wg wskazówek „Sylwia”. W sumie głupek brednie i głupoty pieprzy. Aleś Ty głupi ruski agencie, co za bełkot. Zwróć uwagę że mądrzejsi od Ciebie milczą, bo to facet prawdę napisał i z tezami jego może być im po drodze. Przypieprzanie się dla zasady jest nieefektywne, przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Nie będę Ciebie uczył, wolę Ciebie jako chamskiego głupka, łatwiej jest.
@TW „Tutejszym” – strzelasz sobie w kolano. Sam fakt, że wpisy przyciągają ciebie jak muchę do łajna świadczy, że wpisy mające pokazać jakim jesteś łajdakiem są bardzo efektywne. Pzdr ;-D