Amerykańscy żołnierzy wraz ciężkim sprzętem rozlokowali się na centralnym placu Kiszyniowa. Mają wziąć udział w obchodach rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej.
Żołnierze amerykańscy pojawili się na centralnym placu Kiszyniowa dziś rano. Jak objaśniała rzeczniczka miejscowego Ministerstwa Obrony Diana Gredinaru łącznie będzie tam pięć pojazdów armii amerykańskiej i dwanaście mołdawskiej. Mają one wziać udział w obchodach zakończenia drugiej wojny światowej. Na razie przechodnie mogą oglądać sprzęt wojskowy Amerykanów.

Żołnierze amerykańscy pojawili się w Mołdawii 3 maja w ramach wspólnych ćwiczeń natowsko-mołdawskich „Dragon Pioneer”. Łącznie do 20 maja w kraju tym będzie ćwiczyć 198 amerykańskich żołnierzy wyposażonych 58 jednostek ciężkiego sprzętu bojowego. Pojawienie się Amerykanów wywołało protesty tych partii i środowisk społecznych, które opowiadają się za współpracą z Rosją. Mołdawskie społeczeństwo jest silnie spolaryzowane na tle geopolitycznym. Według sondaży większość Mołdawian sprzeciwia się wstapieniu ich kraju do NATO.

segodnya.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz