Amerykański dyplomata stwierdził, że Ukrainie udało się uniezależnić energetycznie od Rosji. Donosi o tym agencja Interfaks-Ukraina.

Amerykański dyplomata stwierdził, że Ukrainie udało się uniezależnić energetycznie od Rosji. Donosi o tym agencja Interfaks-Ukraina.

Ukraińskie władze w ciągu ostatnich kilku lat zniszczyły energetyczne oręże Moskwy, która właśnie w ten sposób wykorzystywała gaz– powiedział ambasador USA na Ukrainie Geoffrey R. Pyatt. Dodał także, że ostatnia zima była pierwszą w historii gdy Ukraina była całkowicie niezależna od gazu z Rosji.

Amerykański dyplomata stwierdził też, że na Ukrainie zachodzą duże zmiany i widoczny jest postęp w sektorze energetycznym.

Naftogaz – największa spółka energetyczna Ukrainy kupuje w ostatnim czasie gaz od 7 europejskich traderów, z których największym jest niemiecki Uniper Global.

KRESY.PL

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • czas_przebudzenia
   czas_przebudzenia :

   Ruski gaz przepuszczany przez polskie gazociągi, za który to gaz ukraiński rząd banderowski nie płaci Polsce, a cioty rządzące w obozach zdrady narodowej nawet nie pozwalają mówić o skali rozliczeń z tego tytułu.
   A więksi oszuści zza oceanu będą kłamać jak bure suki, bo taka jest cecha wyznawców zła – tych pożytecznych durni na usługach króla zła. Oni zawsze kłamią.

 1. kresmen
  kresmen :

  A skąd ukraińcy biorą ten gaz – DOSTAJĄ GO ZA FREE OD POLSKI ? Nie zdziwił bym się ! Ponadto ostatnie dwie zimy były wyjątkowo ciepłe. Polska pewnie nie wykorzystała gazu , który miała zakontraktowany u Rosjan – więc pewnie to co nie zużyła podarowała banderowcom !