Retoryka amerykańskiej ambasador przy ONZ odbiega od retoryki prezydenta Donalda Trumpa.

Retoryka amerykańskiej ambasador przy ONZ odbiega od retoryki prezydenta Donalda Trumpa.Ambasador Nikki Haley powiedziała w wywiadzie dla NBC News – Na poważnie. Nie możemy ufać Rosji. Nigdy nie powinniśmy ufać Rosji.

Słowa ambasador Haley stoją wręcz w rażącym kontraście do artykułowanego podejścia prezydenta Donalda Trumpa, który wielokrotnie sugerował, iż jest otwarty na cieplejsze stosunki z Rosją i prezydentem Władimirem Putinem, często broniąc swojego stanowiska przed członkami własnej partii, a w ubiegłym roku nawet wbrew swojemu kandydatowi na wiceprezydenta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znany rosyjski polityk ostro o wystąpieniu Haley w ONZ

Niektórzy sugerują, że słowa mają związek z wczorajszym oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości o tym, że dwóch oficerów rosyjskiej FSB w 2014 roku włamało się do sieci Yahoo.

kresy.pl / thehill.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz