Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił dzisiaj, że Holandia utraciła przyjaźń Ankary z powodu zeszłotygodniowych wydarzeń.
Zagroził też wycofaniem się Ankary z porozumienia ze Wspólnotą na temat powstrzymania fal migracyjnych.

Turecki prezydent podczas wystąpienia przedreferendalnego, potępił również UE za stworzenie prawa umożliwiającego firmom zabronienie noszenia hidżabów w miejscu pracy. Stwierdził: Wstydź się Unio Europejska. Do diabła z waszymi europejskimi zasadami, wartościami i sprawiedliwością. Oni wzniecili starcie między krzyżem a półksiężycem, nie ma innego wyjaśnienia (dla tej sytuacji).

Oprócz tego, Erdogan potępił również Holandię, informując o „utraceniu przyjaźni” pomiędzy tym krajem a Turcją. podobnie jak wcześniej minister Cavusogluzagroził wypowiedzeniem porozumienia o imigrantach zawartego w kwietniu zeszłego roku.

CZYTAJ TAKŻE:
Minister Spraw Zagranicznych Turcji podczas wiecu we Francji: Holandia to stolica faszyzmu
Naruszono teren konsulatu Holandii w Stambule – zamieniono holenderską flagę na turecką [+VIDEO]

Krysy wybuchł w sobotę, kiedy holenderski rząd nie zabronił lądowanie w Rotterdamie samolotu z szefem tureckiego MSZ Mevlutem Cavusoglu, udającego się na wiec przed referendum konstytucyjnym w Turcji. Oprócz tego Holendrzy nie dopuścili do tureckiego konsulatu w Roterdamie minister pracy Turcji Fatmy Betul Sayan. Z tego powodu Turcja zawiesiła w poniedziałek kontakty dyplomatyczne na wyższym szczeblu z Holandią.

kresy.pl / interia.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar
    azar :

    Nie przypuszczałem, że kiedyś z Erdoganem sie zgodze ,,Do diabła z waszymi europejskimi zasadami, wartościami i sprawiedliwością” – oczywiście lewackimi. Z niecierpliwością czekam jak Sułtan będzie muslimów swoich podsyłał na pontonach do Europy zachodniej by ubogacali tam nadal lewackie sprane mózgi. Szwecka minister już gotowa bo zapowiedziała przyznawanie mieszkań bojownikom ISIS aby sie lepiej tam u nich integrowali, hihi. Merkelowa szybko leci do Putina aby ten wpłynął na Sułtana bo ma juz kisiel w gaciach przed następną falą smoluchów haha.