Ukraińscy nacjonaliści we wspólnym manifeście: chcemy bomby atomowej

Pod manifestem podpisały się Swoboda, Prawy Sektor, Nacjonalny Korpus a także Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, Kongres Ukraińskich Nacjonalistów i ugrupowanie C14.

W dniu dzisiejszym w Kijowie największe ugrupowania radykalnych ukraińskich nacjonalistów przyjęły „Nacjonalny Manifest”. Dokument stanowi wspólną podstawę programową i deklarację współpracy. Manifest opracowały partia WO Swoboda, Prawy Sektor oraz Nacjonalny Korpus związany z pułkiem Azow.

W dokumencie znalazły się m.in. takie postulaty jak:

– orientacja ukraińskiej geopolityki nie na Zachód ani na Wschód, lecz utworzenie nowego ciała: Unii Bałtycko-Czarnomorskiej

– całkowite zerwanie stosunków z Rosją oraz opracowanie planu odzyskania Krymu i Donbasu

– ustanowienie ukraińskiego jedynym językiem urzędowym

– odzyskanie prawa Ukrainy do posiadania broni atomowej

– kultywowanie tradycyjnych wartości, patriotyzmu, wzmocnienie rodziny

– przeprowadzenie procedury impeachmentu prezydenta kraju

– odebranie majątków oligarchom

– walka z nielegalną imigracją, stworzenie warunków do powrotu Ukraińców do kraju, poprawa sytuacji demograficznej

Pod „Nacjonalnym Manifestem” podpisały się także Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów Bohdana Czerwaka, Kongres Ukraińskich Nacjonalistów oraz ugrupowanie C14. Prawy Sektor wezwał inne ugrupowania nacjonalistyczne do przyłączenia się do manifestu.

CZYTAJ TAKŻE: Kukiz’15: PiS blokuje ustawę ws. penalizacji banderyzmu w Polsce

pravyysektor.info / leopolis.news / kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. krok
  krok :

  „odzyskanie prawa Ukrainy do posiadania broni atomowej” – prawo ma każdy, możliwości nieliczni. Odzyskiwać można coś c się miało, a ukry mieli atomy, które należały do CCCP z siedzibą w Moskwie. Głupota ukraińskiego UPA zdaje się nie mieć dna, czego przykładem jest pomysł „Unia Bałtycko-Czarnomorska”, z takimi genami mogą utworzy unię zbrodniarzy z Szaulisami.

  • mordechaj_po_prostu
   mordechaj_po_prostu :

   Żyją w swoim świecie, najwyraźniej tak jest łatwiej niż zobaczyć prawdę. Co do atomu, to skoro Kim ma, to wykombinować by wykombinowali. Ja bym się tyle nie martwił posiadaniem przez nich bombki co wypadku przy jej budowie/ dostawie- sami by siebie wysadzili, a trujące cząstki zawędrowałyby do nas. W ogóle gdyby udało im się zdobyć władzę, to kontakt zachód by zakończył, a Polska mogłaby w końcu się wypiąć.