Według doniesień Reutersa kanclerz Niemiec spotka się 2 maja z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Infomację o spotkaniu kanclerz Angeli Merkel miał podać agencji premier Bawarii i szef CSU – koalicyjnej partii szefowej rządu. Przebywa on aktualnie z trzydniową wizytą w Moskwie. Dzisiaj niemiecki polityk ma rozmawiać z Władimirem Putinem na tema sanckcji nałożonej na Rosję oraz jej roli w rozwiązywaniu kryzysów międzynarodowych.CZYTAJ TAKŻE:
Merkel i Putin dyskutowali ws. konfliktu na Ukrainie
Trump rozmawiał z Merkel i Putinem

Służby prasowe Kremla podały, że rozmowy pomiędzy Merkel a Putinem również będą dotyczyć m. in. Ukrainy.

O potencjalnym spotkaniu mówil już w zesżłym tygodniu Władimir Putin, nie padły jednak wtedy żadne deklaracje do daty spotkania.

kresy.pl / reuters.com / wp.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz