Administracja Donalda Trumpa poprosiła w środę Kongres Stanów Zjednoczonych o zaakceptowanie planu dofinansowania dla podatników – informuje Agencja Prasowa Reuters.

Jak informuje waszyngtoński oddział agencji, urzędnicy Białego Domu zwrócili się w środę do Kongresu USA o zatwierdzenie pięciuset miliardów pomocy dla amerykańskich podatników i pięćdziesięciu miliardów pomocy dla amerykańskich linii lotniczych. Ma to pomóc obywatelom w przebrnięciu przez ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa.

Czytaj także: Trump uruchamia ustawę o produkcji obronnej by wesprzeć walkę z pandemią

Płatność miałaby zostać rozbita na dwa etapy, każdy z nich wymagałby wypłacenia 250 miliardów dolarów. Pierwsza część miałaby mieć miejsce szóstego kwietnia, druga osiemnastego maja. Donald Trump mówił w środę, że nie wiadomo jakie kwoty zostaną przyznane poszczególnym obywatelom. „Przyglądamy się różnym liczbom, każdy chciałby zyskać jak najwięcej” – mówił.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Liderzy Kongresu dyskutują nad propozycją. Część Republikanów opowiada się za wystawieniem czeków opiewających po tysiąc dolarów na osobę, Demokraci jednak twierdzą, że wypłaty powinny być wyższe i bardziej zróżnicowane.

Zobacz także: Test Donalda Trumpa na obecność koronawirusa negatywny

„To nie czas na małe środki, to czas na odwagę i agresję” – mówił senator Schmer w środę. Zwrócił również uwagę, że w pierwszej kolejności wypłaty powinny być skierowane do osób potrzebujących.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie środowej konferencji prasowej w Białym Domu Trump zapowiedział użycie przepisów Ustawy o produkcji obronnej (Defense Production Act) z 1950 roku do regulowania wytwórczości i dystrybucji podstawowych materiałów niezbędnych do walki z pandemią koronawirusa: maseczek, rękawiczek i fartuchów lekarskich. „Tuż po tym jak skończymy tę konferencję będę podpisywał i jest gotowa [ustawa] do działania” – powiedział amerykański prezydent.

Sekretarz obrony USA Mark Esper stwierdził, że na mocy Ustawy o produkcji obronnej będzie mógł wydać do bieżącego użycia 5 mln masek ochronnych a także inne materiały z rezerw strategicznych. Rozdzielonych zostanie także 2 tys. respiratorów. Pierwszy milion masek ma być dostępny „natychmiast”. Departament Zdrowia ostrzegł jednak, że nawet w rezerwie strategicznej nie ma tyle materiałów ochronnych (masek, rękawiczek, fartuchów) by uzupełnić braki jakie już odczuwa amerykańska służba zdrowia.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz