“Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela Rosji, podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą. Jak wynika z materiałów śledztwa mężczyzna odpowiada za oszustwa podatkowe przy fikcyjnym obrocie paliwami” – poinformował we wtorek rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. Działania grupy naraziły Skarb Państwa na starty nie mniejsze niż 12 mln zł.

Funkcjonariusze ABW zatrzymali obywatela Federacji Rosyjskiej, który jest podejrzany o kierowanie międzynarodową grupą przestępczą. W latach 2013-2014 grupa dokonywała oszustw podatkowych przy fikcyjnym obrocie paliwami. Mężczyzna był poszukiwany od 2016 roku. Zatrzymano go 18 grudnia w województwie zachodniopomorskim. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Działania grupy naraziły Skarb Państwa na starty przynajmniej 12 mln zł.

“Mechanizm przestępczy polegał na unikaniu opodatkowania przy obrocie olejem napędowym, który został zakupiony w ramach wewnątrzwspólnotowych transakcji a następnie był sprzedawany w Polsce. Spółka nie ujawniała organom skarbowym przedmiotu opodatkowania, podawała nieprawdę w składanych deklaracjach podatkowych i posługiwała się nierzetelnymi i fikcyjnymi fakturami” – napisano w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podkreślono, że spółka naraziła Skarb Państwa swoimi działaniami na starty nie mniejsze niż 12 mln zł.

Do tej pory w prowadzonym śledztwie, 3 osobom przedstawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej, prania pieniędzy i przestępstw karno – skarbowych. Skierowano wobec nich do sądu akt oskarżenia.

Zobacz także: Straty Skarbu Państwa na sumę ponad 440 mln złotych. ABW i CBA zatrzymały podejrzanych

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply