Irańczycy twierdzą, że opracowali własną szczepionkę przeciwko SARS CoV-2. Trwają testy preparatu.

We wtorek Irańczycy rozpoczęli kolejną fazę testów potencjalnej szczepionki przeciwko koronawirusowi, która zakłada testy na ludziach. Jak podała agencja Interfax za irańską agencją Tasnim, preparat podano pierwszym dwóm ochotnikom.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Organizujący testy Mohammad Mohber poinformował jednak, że łącznie do udziału w testach zgłosiło się około 60 tys. ochotników. Naukowcy planują przeprowadzenie testu na 56 tys. z nich. Mohber zapowiedział, że testy będą prowadzone z zachowaniem procedur ustalonych przez Światową Organizację Zdrowia.

Naukowiec twierdzi, że w przypadku gdyby testy dały dobre wyniki Iran ma zdolność do wyprodukowania 12 mln dawek preparatu na miesiąc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Iran został poważnie uderzony w czasie pierwszej fali pandemii. Łącznie odnotowano w tym państwie 1,2 mln zakażonych, minimalnie więcej niż w Polsce. Zmarło tam 54,9 tys. nosicieli koronawirusa. W ciągu ostatniej doby odnotowano 6 108 nowych przypadków zakażenia.

Czytaj także: Ukraina rozmawiała z Polską w sprawie przekazania jej szczepionki na koronawirusa

interfax.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz