W czwartek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 75 cudzoziemców. Zatrzymano dwóch przemytników imigrantów.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w czwartek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 75 cudzoziemców. Zatrzymano dwóch przemytników imigrantów.

“W dniu 04.08 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 75 cudzoziemców między innymi obywateli Maroka, Gwinei” – czytamy w komunikacie. “Zatrzymano dwóch pomocników (obywateli Mołdawii i Ukrainy), mieli przewieźć 20 imigrantów, obywateli Nepalu i Turcji”.

Warto dodać, że na odcinku polsko-litewskiej granicy państwowej funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali obywatela Pakistanu, “który swoją osobową toyotą przewoził 2 obywateli Indii”.

Okazało się, że cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską. Nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Zostali zatrzymani. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Jak informowała Straż Graniczna, trwa budowa bariery elektronicznej na długości 202 km na granicy polsko-białoruskiej. Obecnie są tam ustawiane słupy pod kamery. Następnie mają tam zostać zainstalowane m.in. przyłącza energetyczne, transmisyjne oraz sensory. Uruchomienie perymetrii ma być dopełnieniem wybudowanej na tej granicy zapory fizycznej. Straż Graniczna zapowiada jednak, że to jeszcze nie koniec rozbudowy zabezpieczeń na granicy północno-wschodniej Polski, będące zarazem zewnętrzną granicą Unii Europejskiej.

„Planowana jest rozbudowa perymetrycznej ochrony granicy, zarówno na odcinku granicy z obwodem kaliningradzkim (Warmińsko-Mazurski Oddział SG), jak i przy granicznej rzece Bug (Nadbużański Oddział SG)” – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej, por. Anna Michalska. Dodała, że budowa perymetrii powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply