Jak informuje w sobotę portal Echodnia, w domu pomocy społecznej w Niedabylu koło Radomia 60 osób zostało zakażonych koronawirusem. Personel i pensjonariusze są pod kwarantanną.

Sześćdziesiąt osób z domu opieki społecznej w Niedabylu w gminie Stromiec zostało zarażonych koronawirusem – pisze w sobotę portal. Osiem osób to personel, resztę stanowią pensjonariusze.

We wtorek 24 marca pensjonariusze i personel Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu zostali objęci kwarantanną. Jedna z pielęgniarek pracująca w Niedabylu uzyskała pozytywny wynik na obecność wirusa po kontakcie z jego ogniskiem w Grójcu. Ze wszystkich osób przebywających w domu opieki tylko 14 podopiecznych i 7 pracowników nie zostało zarażonych.

Jak mówił dyrektor placówki Arkadiusz Śliwa, możliwe jest że więcej osób zostało zakażonych wirusem. „Od wtorku jesteśmy bez przerwy na miejscu, także tych siedmiu pracowników których testy były negatywne. Robimy co możemy, by poradzić sobie z sytuacją” – mówił w rozmowie z portalem tvn24.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: są dobre wiadomości

„Wszyscy poddaliśmy się kwarantannie, jednocześnie zacząłem się starać o wykonanie testów” – przekazywał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według słów Arkadiusza Śliwy pracownicy domu opieki są w stanie jeszcze wykonywać swoje obowiązki. „Personel jest od wtorku bez przerwy z pensjonariuszami. W tej chwili mamy jedną pielęgniarkę, która sama jest już w sile wieku. Na razie dajemy wspólnymi siłami radę. Jestem w stałym kontakcie ze starostą białobrzeskim, a także z urzędem wojewody mazowieckiego” – mówił.

Zobacz też: Tysiące Ukraińców usiłuje przedostać się przez granicę polsko-ukraińską [+VIDEO]

„Dostarczane nam jest jedzenie. Martwię się jednak o personel. Nie wiem, ile fizycznie wytrzymają będąc non-stop w pracy, jeszcze w stresie, że są zakażeni. Nie wiem też, czy ktokolwiek się zdecyduje wejść tutaj, wspomóc nas”.

Kresy.pl/Echodnia

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz