3 maja spotkanie Timmermansa z Czaputowiczem ws. artykułu 7.

Rzecznik Komisji Europejskiej cytowany przez RMF FM poinformował, że w czwartek odbędzie się spotkanie wiceszefa KE Fransa Timmermansa z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Spotkanie ma mieć miejsce w brukselskim przedstawicielstwie RP przy UE o godz. 12. Rozmowy będą dotyczyć spraw związanych z artykułem 7. oraz polską reformą sądownictwa. Komentator RMF FM zauważa, że oznacza to przyspieszenie rozmów.

Timmermans 14 maja podczas spotkania ministrów ds. europejskich ma przekazać krajom UE informacje o stanie negocjacji z Polską. Informacja przekazana przez Timmermansa  ma być konieczna do podjęcia decyzji co dalej: czy procedura będzie kontynuowana, czy zawieszona.

ZOBACZ TAKŻE: Szczerski: Brexit przy przegłosowaniu art. 7 to kaszka z mlekiem

W Brukseli ma obecnie istnieć oczekiwanie, że Polska w najbliższych dniach zapowie cofnięcie lub znaczne ograniczenie warunków skargi nadzwyczajnej, pomysłu wprowadzonego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Według KE skarga wprowadza niepewność prawną. I dla Komisji Europejskiej ma to być teraz kluczową sprawą dla rozwiązania konfliktu.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply