3 maja spotkanie Timmermansa z Czaputowiczem ws. artykułu 7.

Rzecznik Komisji Europejskiej cytowany przez RMF FM poinformował, że w czwartek odbędzie się spotkanie wiceszefa KE Fransa Timmermansa z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Spotkanie ma mieć miejsce w brukselskim przedstawicielstwie RP przy UE o godz. 12. Rozmowy będą dotyczyć spraw związanych z artykułem 7. oraz polską reformą sądownictwa. Komentator RMF FM zauważa, że oznacza to przyspieszenie rozmów.

Timmermans 14 maja podczas spotkania ministrów ds. europejskich ma przekazać krajom UE informacje o stanie negocjacji z Polską. Informacja przekazana przez Timmermansa  ma być konieczna do podjęcia decyzji co dalej: czy procedura będzie kontynuowana, czy zawieszona.

ZOBACZ TAKŻE: Szczerski: Brexit przy przegłosowaniu art. 7 to kaszka z mlekiem

W Brukseli ma obecnie istnieć oczekiwanie, że Polska w najbliższych dniach zapowie cofnięcie lub znaczne ograniczenie warunków skargi nadzwyczajnej, pomysłu wprowadzonego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Według KE skarga wprowadza niepewność prawną. I dla Komisji Europejskiej ma to być teraz kluczową sprawą dla rozwiązania konfliktu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / interia.pl

3 maja spotkanie Timmermansa z Czaputowiczem ws. artykułu 7.
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz