1000 sztuk wyrzutni Piorun w przyszłym roku

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek w niedzielę w rozmowie na antenie Programu 1 Polskiego Radia poinformował, że w przyszłym roku zdolności produkcyjne wyrzutni Piorun przekroczą 1000 sztuk.

Jak poinformował w niedzielę prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek w rozmowie na antenie Programu 1 Polskiego Radia poinformował, że w przyszłym roku zdolności produkcyjne wyrzutni Piorun przekroczą 1000 sztuk.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Cały czas wyrzutnie przeciwlotnicze Piorun zbierają bardzo dobre opinie na froncie na Ukrainie. To jest świetny produkt, który wszedł na wyposażenie Polskich Sił Zbrojnych, jest także dostarczany do kilku krajów natowskich, m.in. nasi przyjaciele zza oceanu pozyskali drugą partię rakiet. Produkcję zwiększamy w tempie geometrycznym, wcześniej produkowaliśmy ok. 300-350 rocznie, w przyszłym roku produkcja roczna wyniesie już powyżej tysiąca sztuk” – mówił w rozmowie.

Jak poinformował prezes PGZ, spółka dostaje zapytania o możliwość dostaw Piorunów, nie tylko z krajów NATO, ale do sprostania dostawom konieczne jest zwiększenie możliwości produkcyjnych.

„Potrzeby są olbrzymie, ale to produkt świetny, mający w zasadzie 100 proc. skuteczność, bo nie mamy informacji o braku skuteczności” – dodał prezes PGZ.

Zobacz też: Polskie przeciwlotnicze Pioruny idą na eksport do USA

Przypomnijmy, że czerwcu minister obrony zatwierdził umowę w sprawie pozyskania 3,5 tysiąca pocisków i 600 mechanizmów startowych zestawu przeciwlotniczego Piorun dla Wojska Polskiego. Mają one trafić do polskich żołnierzy jeszcze w tym roku.

„Przed chwilą zatwierdziłem umowę w sprawie pozyskania na wyposażenie Wojska Polskiego 3,5 tysiąca pocisków i 600 mechanizmów startowych zestawu przeciwlotniczego Piorun” – mówił Błaszczak. Zapewnił, że polskie władze doskonale zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed Polską i tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

„Polskie władze wyciągają wnioski z wojny. Dlatego wzmacniamy polskie siły zbrojne, dlatego wyposażamy Wojsko Polskie w nowoczesny sprzęt. Przykładem takiego nowoczesnego sprzętu jest właśnie zestaw przeciwlotniczy Piorun” – powiedział szef MON. Zaznaczył, że to polska broń, która została sprawdzona podczas wojny na Ukrainie.

Zobacz też: Niemieckie media: Pioruny i amunicja krążąca Warmate robią furorę na Ukrainie

Kresy.pl/Polskie Radio

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz