Viktor Orbán podziękował liderowi Polaków na Litwie [+FOTO]

Premier Węgier skierował specjalny list do Waldemara Tomaszewskiego przewodniczącego Akcji Wyborczej Polaków-Związku Chrześcijańskich Rodzin.

Viktor Orbán skierował do lidera Polaków na Litwie specjalny list z podziękowaniami za postawę Tomaszewskiego w Parlamencie Europejskim. Lider AWPL-ZChR był jedynym spośród 11 deputowanych z Litwy, który 12 września głosował przeciw uruchomieniu przeciw Węgrom procedury wynikającej z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Większością głosów PE poparł wówczas rozpoczęcie procedury represyjnej wobec państwa węgierskiego. List Orbána do Tomaszewskiego opublikował czołowy polski portal na Litwie L24.lt.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Stwierdzając, że decyzja PE to „werdykt przeciwko Węgrom oraz przeciwko narodowi węgierskiemu”  Orbán ocenił, że była ona oparta „na insynuacjach politycznych i faktycznych błędach” i „wdraża podwójne standardy oraz podważa wiarygodność i uczciwość Parlamentu Europejskiego i ogólnie instytucji europejskich”.

„Doceniam poparcie jakie okazał Pan podczas głosowania w kwestii suwerenności narodowej i solidarności. Zapewniam Pana, że bez względu na haniebne ataki sił proimigracyjnych, nie poddamy się naciskom. Będziemy dalej spełniać nasze obowiązki europejskie oraz bronić granic Europy i Węgier dla dobra naszych obywateli” – napisał liderowi Polaków na Litwie premier Węgier.

Tomaszewski uznał we wrześniu, że wszczęcie procedury represyjnej wobec to efekt tego, że „niektóre siły chcą ograniczać prawa krajów członkowskich, w tym Węgier i innych. Są to w większości siły liberalne, promujące ideologię gender, dające zielone światło dla masowego napływu emigrantów, podważające chrześcijańskie korzenie Europy. Tym bardziej siły polityczne opowiadające się za Europą Ojczyzn suwerennych państw, krzewiące chrześcijańskie wartości muszą się jednoczyć”.

W niedawnym wywiadzie dla Telewizji Trwam przewodniczący AWPL-ZChR uznał działania władz Unii Europejskie za manifestację siły ze strony środowisk dążących do federalizacji Unii.

l24.lt/kresy.pl

Viktor Orbán podziękował liderowi Polaków na Litwie [+FOTO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz