Viktor Orbán podziękował liderowi Polaków na Litwie [+FOTO]

Premier Węgier skierował specjalny list do Waldemara Tomaszewskiego przewodniczącego Akcji Wyborczej Polaków-Związku Chrześcijańskich Rodzin.

Viktor Orbán skierował do lidera Polaków na Litwie specjalny list z podziękowaniami za postawę Tomaszewskiego w Parlamencie Europejskim. Lider AWPL-ZChR był jedynym spośród 11 deputowanych z Litwy, który 12 września głosował przeciw uruchomieniu przeciw Węgrom procedury wynikającej z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Większością głosów PE poparł wówczas rozpoczęcie procedury represyjnej wobec państwa węgierskiego. List Orbána do Tomaszewskiego opublikował czołowy polski portal na Litwie L24.lt.

Stwierdzając, że decyzja PE to „werdykt przeciwko Węgrom oraz przeciwko narodowi węgierskiemu”  Orbán ocenił, że była ona oparta „na insynuacjach politycznych i faktycznych błędach” i „wdraża podwójne standardy oraz podważa wiarygodność i uczciwość Parlamentu Europejskiego i ogólnie instytucji europejskich”.

„Doceniam poparcie jakie okazał Pan podczas głosowania w kwestii suwerenności narodowej i solidarności. Zapewniam Pana, że bez względu na haniebne ataki sił proimigracyjnych, nie poddamy się naciskom. Będziemy dalej spełniać nasze obowiązki europejskie oraz bronić granic Europy i Węgier dla dobra naszych obywateli” – napisał liderowi Polaków na Litwie premier Węgier.

Tomaszewski uznał we wrześniu, że wszczęcie procedury represyjnej wobec to efekt tego, że „niektóre siły chcą ograniczać prawa krajów członkowskich, w tym Węgier i innych. Są to w większości siły liberalne, promujące ideologię gender, dające zielone światło dla masowego napływu emigrantów, podważające chrześcijańskie korzenie Europy. Tym bardziej siły polityczne opowiadające się za Europą Ojczyzn suwerennych państw, krzewiące chrześcijańskie wartości muszą się jednoczyć”.

W niedawnym wywiadzie dla Telewizji Trwam przewodniczący AWPL-ZChR uznał działania władz Unii Europejskie za manifestację siły ze strony środowisk dążących do federalizacji Unii.

l24.lt/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz