Według sondażu IBRiS Prawo i Sprawiedliwość zanotowało najwyższy wzrost poparcia i wynik 37,8 proc. głosów.

PiS według sondażu IBRiS odrabia straty z poprzednich miesięcy. W porównaniu do badania z maja Prawo i Sprawiedliwość zyskało 4,5 punktu procentowego i zajęło pierwsze miejsce w rankingu z poparciem na poziomie 37,8 proc. głosów.

Kolejną lokatę zajęła Platforma Obywatelska, na którą chce zagłosować 24,6 proc. badanych. W porównaniu do poprzedniego miesiąca partia Grzegorza Schetyny straciła najwięcej, bo 3 punkty procentowe. Na podium znalazłoby się SLD, z wynikiem 9,6 proc. głosów. W porównaniu do maja wynik Sojuszu pozostał bez zmian.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny sondaż potwierdza spadek notowań PiS-u

W parlamencie znalazłby się jeszcze ruch Kukiz’15, na który głos oddałoby 7,9 proc. Polaków. Ruch Pawła Kukiza odnotował wzrost 2,7 punktu procentowego. Do Sejmu wszedłby także PSL, na które zagłosowałoby 5,7 proc. Polaków – tyle samo co w zeszłym miesiącu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według sondażu IBRiS poza Sejmem znalazłyby się Nowoczesna (3 proc. poparcia), Partia Razem (1,3 proc.) i Wolność (1,1 proc.). 8,9 proc. Polaków stwierdziło, że nie wie, na kogo odda swój głos.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz