Libijska Armia Narodowa ogłosiła w sobotę, że ich siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły dwa tureckie bezzałogowe statki powietrzne w pobliżu miasta portowego Syrte – poinformował Almasdar news.

Jak poinformował portal, według Libijskiej Armii Narodowej, ich siły w sobotę zestrzeliły dwa tureckie drony, które pomagały siłom Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) w rejonie Al-Washaka, na zachód od Syrte.

Ze swojej strony Departament Informacji Wojskowej Armii Narodowej zwrócił uwagę, że „armia udaremniła próbę zajęcia Syrty przez siły GNA wspierane przez Turcję i najemników”.

Zobacz też: Kolejne systemy Pancyr-S1 zdobyte w ofensywie wojsk libijskiego rządu jedności narodowej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według LNA po ataku doszło do kontrofensywy, a siły uznawanego międzynarodowo rządu straciły wielu żołnierzy i sprzęt. „Walki wykroczyły poza granice administracyjne miasta Syrte i były osłaniane przez wojska powietrzne”.

Ze swojej strony rzecznik generalnego dowództwa Armii Narodowej, generał dywizji Ahmed Al-Mismari stwierdził, że „nasze siły rozpoczęły w sobotę kontratak przeciwko siłom Al-Wefaq w rejonie Al-Hisha na wschód od Misraty”.

Zobacz też: Generał Heftar stracił pod Trypolisem znaczne ilości ciężkiego uzbrojenia

Część osób obserwujących działania Libijskiej Armii Narodowej zarzuciła siłom, że opublikowały nagrania chińskiego bezzałogowca należącego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. LNA udostępniło zdjęcia, które mają potwierdzać, że zniszczony dron należał do Turcji.

Zobacz też: Egipt wraz z generałem Heftarem wzywa do zawieszenia wojny w Libii

Kresy.pl/AMN

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz