W ramach modernizacji do wersji Mi-24PU1, ukraińskie śmigłowce bojowe otrzymały m.in. zmodernizowane systemy uzbrojenia i celowania produkcji ukraińskiej.

Należący do ukraińskiego, państwowego koncernu zbrojeniowego Ukroboronrpom Konotopski Lotniczy Zakład Remontowy „Awiakon” przekazał siłom powietrznym ukraińskich wojsk lądowych partię naprawionych i seryjnie zmodernizowanych śmigłowców Mi-24PU1. Poinformował o tym we wtorek Ukroboronprom. Przekazanie śmigłowców odbyło się w ramach państwowego zamówienia obronnego.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak podano, podczas prac remontowo-modernizacyjnych, w śmigłowcach zainstalowano zmodernizowane systemy uzbrojenia i celowania produkcji ukraińskiej. Maszyny otrzymały też systemy ochrony przed ręcznymi wyrzutniami rakietowych pocisków przeciwlotniczych i silniki o poprawionych charakterystykach. To zarazem pierwszy raz, gdy śmigłowce zostały wyposażone w „miękkie zbiorniki paliwa” oraz łopaty wirników produkcji ukraińskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po przeprowadzeniu akceptacji technicznej i lotów pokazowych przez załogi lotnictwa wojskowego, śmigłowce odleciały do swoich baz, celem realizowania swoich zadań bojowych.

Strona ukraińska podaje, że śmigłowce Mi-24PU1 są przeznaczone do niszczenia pojazdów opancerzonych oraz zwiększania mobilności sił lądowych, a także zapewniania im wsparcia ogniowego na polu walki. Dzięki modernizacji mogą być używane o każdej porze dnia i nocy. Zaznaczono też, że maszyny spełniają współczesne wymagania i są zgodne z globalnymi trendami konstrukcyjnymi oraz rozwoju taktyki lotnictwa wojskowego.

Przeczytaj: Ukraina prezentuje wizję modernizacji sił powietrznych, chce kupić zachodnie myśliwce generacji 4++

Czytaj również: Ukraińskie ministerstwo obrony przyznało, że nie ma pieniędzy na myśliwce generacji 4++

ukroboronprom.com.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz