„Głosami 12 do ośmiu zarząd Solidarnej Polski, podczas sobotniego posiedzenia, opowiedział się za pozostaniem w koalicji rządowej” – oświadczył lider ugrupowania, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Skrytykował jednocześnie rozporządzenie dotyczące powiązania praworządności z unijnymi funduszami.

Konferencja w opisywanej sprawie rozpoczęła się w sobotę o godzinie 17:45. Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oświadczył, że ugrupowanie pozostaje w koalicji rządzącej. Minister skrytykował jednocześnie rozporządzenie dotyczące powiązania praworządności z unijnymi funduszami.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Uważamy, że premier popełnił błąd” – podkreślił Ziobro.

„To rozporządzenie, w mojej ocenie jako ministra sprawiedliwości, ale też przedstawiciela i lidera Solidarnej Polski, jak i całego naszego środowiska, jest w sposób oczywisty pogwałceniem traktatów europejskich i jest w oczywistej sprzeczności z zapisami polskiej konstytucji” – dodał.

„Dlatego że arbitralnie Komisja Europejska przez ogromną siłę sankcji, jakie może zastosować wobec każdego rządu, niezależnie od barwy politycznej, jest w stanie taki rząd de facto zmusić, zaszantażować, jeśli by się opierał, doprowadzić do jego upadku” – zaznaczył minister sprawiedliwości.

„Będziemy głosować (w Sejmie, przyp. red.) przeciwko ustaleniom szczytu i funduszom odbudowy UE” – zapowiedział lider Solidarnej Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Morawiecki: Powiódł się nasz plan uzyskania wyjątkowego budżetu unijnego

W czwartek Polska i Węgry zgodziły się na powiązanie mechanizmu praworządności z unijnym budżetem i zrezygnowały z zawetowania tego ostatniego. W zamian otrzymały niewiążącą prawnie deklarację, że mechanizm „pieniądze za praworządność” będzie obiektywny i wejdzie w życie dopiero po jego ocenie przez TSUE.

Zobacz także: Soros skrytykował Merkel za „kompromis” z Polską i Węgrami

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz