Amerykańska telewizja CNN podała, że nawet zięć prezydenta USA Jared Kushner uznał już jego wyborczą porażkę.

Kushner miał zwrócić się z apelem do Donalda Trumpa aby uznał swoją przegraną w wyborach. Kushner jest nie tylko zięciem prezydenta USA, ale też jego aktywnym politycznie doradcą. Jako wywodzący się z amerykańskiej społeczności żydowskiej odgrywał dużą rolę w kształtowaniu polityki administracji Trumpa wobec Izraela i całego regionu Bliskiego Wschodu. To właśnie Kushner jest uznawany za jednego z autorów “umowy stulecia”, która miała być sposobem na zatwierdzenie izraelskiego stanowiska na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Jak twierdzi portal tygodnia “Wprost” przytaczający informacje CNN stacja telewizyjna nie powołała się na żadne oficjalne wypowiedzi Kushnera lecz anonimowe, nieoficjalne źródło.

Amerykańskie środki masowego przekazu już w nocy uznały Bidena za zwycięzcę tegorocznych wyborów prezydenckich, po tym gdy komisja wyborcza w stanie Pensylwania ogłosiła, że wygrał w nim kandydat Partii Demokratycznej. Pensylwania posiada aż 20 elektorów, którzy zapewniają zwycięstwo Bidenowi.

 

Sam Biden także wystąpił już z przemówieniem w którym zajął stanowisko już jako prezydent-elekt. Jak podaliśmy na naszym portalu, Biden wezwał amerykańskie społeczeństwo do obniżenia temperatury sporu politycznego w kraju.

wprost.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply