The Jerusalem Post opublikowało w niedzielę listę 50 najbardziej wpływowych Żydów z 2022 roku. Zwycięzcą okazał się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

W niedzielę, izraelski portal The Jerusalem Post opublikował listę 50 najbardziej wpływowych Żydów z 2022 roku. Zwycięzcą okazał się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

“The Jerusalem Post z dumą prezentuje listę 50 najbardziej wpływowych Żydów z 2022 roku. Wiele osób wpływa na świat, w którym żyjemy i wpływa na nasze codzienne życie. W tym roku staraliśmy się stworzyć listę prezentującą różnorodność narodu żydowskiego, a jednocześnie wyróżniającą ludzi ze wszystkich dziedzin życia – rządu, sztuki, medycyny, literatury i nauki” – czytamy.

Zełenski wyprzedził takie osoby jak Jair Lapid, Benjamina Netanjahu, czy Antonego Blinkena.

Zobacz też: Ukraina poróżniła Izrael i Rosję

Prezydent Ukrainy w ostatnim czasie jest bardzo krytyczny wobec Izraela. Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest „w szoku” z powodu nieudostępnienia przez Izrael systemów antyrakietowych w celu przeciwdziałania rosyjskim atakom.

„Nie wiem, co stało się z Izraelem. Szczerze, szczerze – jestem w szoku, bo nie rozumiem, dlaczego nie mogli zapewnić nam obrony przeciwlotniczej” – powiedział.

Zełenski poczynił te uwagi w wywiadzie dla francuskich dziennikarzy w środę. „Rozumiem – mają trudną sytuację, jeśli chodzi o sytuację z Syrią i Rosją” – powiedział Zełenski, dodając, że nie wysuwa oskarżeń „Stwierdzam fakty. Moje rozmowy z izraelskim kierownictwem nie pomogły Ukrainie”.

W czerwcu Ambasada Ukrainy w Izraelu przeprowadziła kampanię w mediach społecznościowych krytykującą Izrael za „trwające opóźnienie” w zapewnieniu leczenia ukraińskich żołnierzy, którzy stracili kończyny podczas wojny z Rosją

W ramach kampanii ukraińska ambasada opublikowała w niedzielę na Twitterze i Facebooku zdjęcie 19-letniego ukraińskiego żołnierza o imieniu Delil, który stracił obie nogi w rosyjskim ataku.

Kresy.pl/JPost

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply