Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że “sytuacja na polskiej granicy już dawno przekroczyła granice ekonomii i moralności”. Jego zdaniem “skomplikowana sytuacja krwawiącego kraju” jest wykorzystywana w “wewnętrznej walce politycznej”.

Portal Ukrainska Prawda przytoczył niedzielne wystąpienie ukraińskiego prezydenta, który mówił m.in. o protestach polkskich rolników przy granicy z Ukrainą. “Nie da się wyjaśnić, jak można skomplikowaną sytuację krwawiącego kraju wykorzystywać w wewnętrznej walce politycznej. Jednak i z tym sobie poradzimy” – stwierdził Zełenski.

“Jestem pewien, że Ukraina jest zdolna do wytrwania, osiągnie swoje cele i pokona rosyjski terror” – dodał.

Protesty rolnicze w postaci blokowania dróg dojazdowych do granicy z Ukrainą rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku, choć zostały przerwane przez rolników i wznowione już w roku bieżącym. Ostatni sondaż wskazuje, że większość Polaków popiera rolnicze protesty.

Przeczytaj: Media: Ukraińscy przewoźnicy chcieli zablokować jedną z przygranicznych dróg. Uniemożliwiła im to polska policja

Jak pisaliśmy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbył się „szczyt rolniczy” – spotkanie liderów protestu rolników z premierem Donaldem Tuskiem. Towarzyszyli mu przedstawiciele ministerstwa rolnictwa: minister Czesław Siekierski i wiceminister Michał Kołodziejczak.

Według relacji protestujących rolników rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem nie dały żadnych konkretów i nie przyniosły porozumienia, a protest będzie kontynuowany. Jeszcze przed rozpoczęciem rozmów doszło do kontrowersji – części organizacji rolniczych nie wpuszczono, inne szybko opuściły spotkanie. Z tego względu pojawiły się zarzuty o organizowanie „ustawki” i dobierania przez Tuska rozmówców według sobie tylko znanego klucza. Premier przyznał, że rolnicy mają „mocne argumenty”, ale część ich oczekiwań jest wygórowana. Poinformował, że obie strony ustaliły listę postulatów, które rząd zaprezentuje na forum unijnym.

pravda.com.ua / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    Uwagi o “moralności” brzmią jak szyderstwo w ustach kogoś kto zakazuje poszukiwań, ekshumacji i ponownego pochówku ofiar zaplanowanego, bestialskiego ludobójstwa oraz OFICJALNIE gloryfikuje jego banderowskich sprawców.