Zełenski: Druga fala koronawirusa dotarła na Ukrainę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekonywał w czwartek, że Ukraina weszła w drugą falę epidemii COVID-19 – poinformował portal Unian.

Jak poinformował portal Unian, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił w czwartek, że do Ukrainy dotarła druga fala epidemii COVID-19.

„Liczba przypadków rośnie, więc na dzień dzisiejszy rzeczywiście odmawiamy wjazdu obcokrajowcom. Myślę, że to dobra decyzja. To samo postąpiliśmy w obliczu pierwszej fali – udało nam się ją kontrolować. Mówił 24 września na wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowacji Zuzaną Čaputovą w Bratysławie, o czym poinformowało Biuro Prezydenta Ukrainy na Facebooku.

Zobacz też: Ukraina: 92-letni patriarcha ma koronawirusa. Jego stan jest „zadowalający”

„Dziś mamy 3000 przypadków dziennie. Niestety, to już druga fala na Ukrainie. Nie możemy narażać zarówno Ukraińców jak i obywateli innych krajów, którzy przyjeżdżają na Ukrainę” – powiedział Zełenski.

Według prezydenta granice zostaną otwarte dla obcokrajowców, gdy tylko poprawi się wykrywalność koronawirusa na Ukrainie.

Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy ukraińscy lekarze zarejestrowali 3372 potwierdzone przypadki COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, czyli niewiele mniej niż dzień wcześniej. W ciągu ostatnich kilku tygodni Ukraina zgłaszała codziennie od 3000 do 3500 nowych przypadków. W sumie od początku pandemii zarejestrowano na Ukrainie 188 372 przypadków, zmarło 3757 osób, a 83 458 pacjentów wyzdrowiało.

Zobacz też: Ukraina przeniosła Polskę do „zielonej strefy” zagrożenia koronawirusem

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiktor Laszko, wiceminister zdrowia Ukrainy nie wykluczył, że kraj może wprowadzić ogólnokrajową blokadę.

„Może się to zdarzyć zarówno przed jak i po 25 października” – przekazał w wywiadzie, komentując obawy obywateli Ukrainy, że po wyborach lokalnych, które odbędą się 25 października, może zostać nałożona surowa kwarantanna. Stwierdził też, że data ta nie jest punktem odniesienia i że liczy się jedynie dzienny wzrost zachorowań.

Zobacz też: Ukraina przeniosła Polskę do „zielonej strefy” zagrożenia koronawirusem

Kresy.pl/Unian
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz