Brytyjski koncern zbrojeniowy BAE Systems otworzy swoje biuro na Ukrainie. W dalszej kolejności możliwe jest też otwarcie w naszym kraju zakładów naprawczych i produkcyjnych tej firmy – oświadczył we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

We wtorek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał z kierownictwem BAE Systems. “Jesteśmy gotowi stać się ważnym regionalnym centrum serwisowania i wytwarzania różnego rodzaju produktów BAE Systems” – Zełenski oświadczył na Telegramie po spotkaniu.

Omówiliśmy lokalizację produkcji na Ukrainie. Umówiliśmy się na rozpoczęcie prac nad otwarciem biura BAE Systems na Ukrainie, a następnie zaplecza naprawczego i produkcyjnego wyrobów firmy” – wskazał. 

Zobacz także: HSW i BAE Systems będą współpracować przy eksporcie armatohaubicy Krab

Prezydent Ukrainy poinformował, że w spotkaniu uczestniczyli prezes koncernu Charles Woodburn, dyrektor zarządzająca Gabby Costigan, a także dyrektor ds. współpracy z Ukrainą Christian Seear.

BAE Systems (British Aerospace Electronic Systems) jest jednym z największych brytyjskich koncernów zbrojeniowych, wytwarzający również samoloty cywilne. Firma została założona w 1999 roku i jest producentem (samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami) m.in. samolotów z serii Airbus, myśliwców Eurofighter Typhoon i Lockheed Martin F-35 Lightning II, a także bojowych wozów piechoty Bradley.

Zobacz także: Niemiecki koncern Rheinmetall chce zbudować na Ukrainie fabrykę czołgów Pantera

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply