W środę doszło do starć między izraelskimi siłami bezpieczeństwa a Palestyńczykami, podczas wizyty premiera Benjamina Netanjahu w Nazarecie – poinformował Middle East Monitor.

Jak poinformował portal Middle East Monitor, przyjazd premiera Izraela Benjamina Netanjahu do Nazaretu spowodował protesty Palestyńczyków i starcia z siłami bezpieczeństwa.

Setki Palestyńczyków, w tym członkowie koalicji partii arabskich znanej jako Wspólna Lista, przeprowadzili protesty w północnej prowincji Nazaret, gdy Netanjahu odwiedził centrum szczepień.

Kilku demonstrantów, zostało lekko rannych. Według państwowych źródeł policja zatrzymała dziewięciu demonstrantów.

Krytycy twierdzą, że kolejna wizyta Netanjahu w arabskim mieście w ciągu dwóch tygodni, może być oceniana jako część wysiłków partii Likud, by pozyskać arabskich wyborców.

Dążąc do zwiększenia liczby głosów przed wyborami przedterminowymi 23 marca, Netanjahu powiedział w Nazarecie, że rozpoczęła się „nowa era” między obywatelami arabskimi a Żydami prowadząca do dobrobytu, integracji i bezpieczeństwa. „Obywatele arabscy ​​powinni w pełni być częścią izraelskiego społeczeństwa” – mówił

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Izrael przeprowadza przyspieszone wybory po tym, jak parlament nie zdążył 22 grudnia dotrzymać terminu uchwalenia budżetu.

Rządząca partia Likud na czele z Netanjahu i jej koalicjantem Niebiesko-Białymi, kierowanymi przez ministra obrony Bennego Gantza, nie mogła uzgodnić budżetu. Parlament został prawnie rozwiązany i rozpoczęły się obowiązkowe wybory.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyraził w sobotę nadzieję, że arabscy wyborcy oddadzą na niego głos w zbliżających się wyborach.

„Tak jak złamałem weto Palestyny ​​w stosunkach z państwami arabskimi, tak też złamię weto ugrupowań arabskich wobec arabskich obywateli Izraela” – przekazał sekretariatowi partii Likud, według doniesień mediów hebrajskich. Odniósł się do czterech umów normalizacyjnych, które Izrael ogłosił z krajami arabskimi w ostatnich miesiącach.

„Wierzę w doktrynę Żabotyńskiego, że wszystkie prawa muszą być przyznane każdemu obywatelowi państwa Izrael. Dotrzemy do arabskich wyborców – zagłosują na nas”.

„Jutro będę rozmawiał z ministrem bezpieczeństwa publicznego Ohaną, aby opracować plan walki z przestępczością i przemocą w społeczeństwie arabskim” – cytuje izraelskiego premiera portal. Społeczności arabskie od dawna oskarżają rząd o zaniedbanie w obliczu rosnącej liczby morderstw.

Kresy.pl/Middle East Monitor

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz