Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
57-letni obywatel Ukrainy zatrzymany po wyłowieniu suma z jeziorka Balaton na warszawskim Gocławiu usłyszał zarzuty związane z naruszeniem przepisów o rybactwie śródlądowym i ochronie zwierząt. Straż Graniczna zdecydowała o jego deportacji oraz pięcioletnim zakazie wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen. (more…)
Trzech obywateli Gruzji w wieku 24, 45 i 50 lat zatrzymali policjanci z Oławy przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dwaj z nich usłyszeli zarzuty serii włamań do domów jednorodzinnych na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, a trzeci okazał się osobą poszukiwaną.
Ukraina i Rumunia przedstawiły szczegóły incydentu z udziałem ukraińskich dronów morskich na Morzu Czarnym. Według władz w Kijowie jednostki utraciły łączność wskutek rosyjskich działań walki elektronicznej.
W piątek w pobliżu rumuńskiego portu Konstanca na wybrzeżu Morza Czarnego doszło do eksplozji drona morskiego należącego do Ukrainy. Rumuńskie Ministerstwo Obrony potwierdziło później, że była to ukraińska bezzałogowa jednostka nawodna.
W chwili eksplozji teren znajdował się pod kontrolą rumuńskich służb. Obszar został wcześniej zabezpieczony przez funkcjonariuszy Rumuńskiej Służby Informacyjnej, Straży Przybrzeżnej oraz Ministerstwa Obrony. Specjaliści prowadzili działania zmierzające do neutralizacji obiektu.
Państwa NATO omawiają możliwość przyjęcia nowego wspólnego zobowiązania dotyczącego 70 mld euro pomocy wojskowej dla Ukrainy. Według Politico propozycję przedstawiły Niemcy, a jej celem jest bardziej przejrzysty i stabilny mechanizm finansowania wsparcia dla Kijowa. (more…)
Marco Rubio zapowiedział, że wkrótce pojawią się informacje o pakiecie wojskowym dla Ukrainy o wartości 400 mln dolarów. Sekretarz stanu USA wskazał na pilną potrzebę wsparcia Kijowa przed kolejną zimą i ocenił, że wojna okazała się strategiczną katastrofą dla Rosji. Zwrócił również uwagę, że skuteczność ukraińskiej armii zwiększa ryzyko eskalacji.
W środę podczas posiedzenia komisji senackiej sekretarz stanu USA Marco Rubio odniósł się do środków przeznaczonych przez Kongres na wsparcie wojskowe dla Ukrainy w ramach programu Ukraine Security Assistance Initiative. Chodzi o pakiet o wartości 400 mln dolarów, którego szczegóły mają zostać ogłoszone w najbliższym czasie. Fundusze zostały zatwierdzone w kwietniu przez Pentagon.
Rubio przyznał, że przekazanie środków zostało wcześniej opóźnione.
Pentagon podniósł ocenę zagrożenia kontrwywiadowczego ze strony Izraela do poziomu krytycznego („critical”), czyli najwyższego w stosowanej klasyfikacji – podała w piątek stacja NBC News, powołując się na dwóch obecnych i jednego byłego urzędnika USA.
Według NBC decyzję w ostatnich tygodniach podjęła Defense Intelligence Agency (DIA), czyli wywiad wojskowy Pentagonu. Agencja miała opublikować wewnętrzny komunikat opisujący zmianę oceny zagrożenia ze strony Izraela. Jeden z obecnych urzędników USA, cytowanych przez stację, miał widzieć ten dokument.
zdychać tam rezuny! Nie zabierajcie tu Polakom pracy tylko zdychajcie w jamach pod Donbasem.
Alez prokurator wojenny Ukrainy Anatli Matios powiedzial, ze teraz wiekszosc strat armii ukrainskiej – to samobojstwa, alkohol, wzajemnie konflikty, eksplozje wlasnych min i pociskow oraz wypadki drogowe. Wg Matiosa, Ukraina stracila w taki sposob 1 tys. zolnierzy!!! Czyli, trzy bataljony! Byl wypadek, kiedy pijany zolnierz rzucil do ognia w blindazu granat: zginielo prawie 10 jego kolegow.
. Chyba i te trzy chlopaka, o kturych mowie motuzianki, zgineli w taki sposob.
ukry ciagle prowokuja to dzialo sie 15 lutego wieczorem 20:00-22:00 doszło w rejonie Marinki do ciężkich walk pomiędzy ochotniczymi oddziałami skrajnie nacjonalistycznej organizacji ukraińskiej „Prawy Sektor” a żołnierzami regularnych oddziałów sił zbrojnych ukraińskiej 95 samodzielnej brygady powietrznodesantowej. Walki te spowodowane były odmową uczestniczenia w ataku na pozycję powstańcze przez dowództwo 95 brygady powietrznodesantowej. W ich wyniku miało zginąć około 30 żołnierzy z obu formacji i koło 100 odniosło rany. Informacje te mają być potwierdzone ilością rannych oraz zabitych żołnierzy ukraińskich, których służby sanitarne wywiozły z tego rejonu frontu.
a oto jak banderowcy ostrzeliwujacy miejscowośc OBWE tego nie widzihttps://www.youtube.com/watch?v=A61gs4nsAZw &feature=youtu.be