YouTube zablokował kanał serwisu LifeSiteNews na swojej platformie i usunął wszystkie filmy, które zostały tam kiedykolwiek zamieszczone – poinformował w czwartek portal CBN News.

Jak poinformował w czwartek portal CBN News, YouTube zablokował kanał serwisu LifeSiteNews na swojej platformie i usunął wszystkie filmy, które zostały tam kiedykolwiek zamieszczone.

LifeSiteNews poinformowało o tym na swojej stronie internetowej, ujawniając, że stracili dostęp do ponad 300 000 obserwujących ich kanał.

„YouTube właśnie całkowicie usunął kanał YouTube LifeSiteNews. To nie jest tymczasowy zakaz; każdy z naszych filmów zniknął całkowicie” – napisali pracownicy serwisu. „Na szczęście mamy kopie zapasowe wszystkich naszych filmów, ale to oznacza, że ​​setki tysięcy ludzi straciło dostęp do naszych prawdomównych treści”.

Według The Blaze w listopadzie YouTube zawiesił kanał LifeSiteNews na tydzień po tym, jak postawiono zarzuty „dezinformacji medycznej” w związku z filmem zawierającym komentarze lekarza.

Później w tym samym miesiącu YouTube zawiesił witrynę z powodu filmu zatytułowanego „Katolickie tradycje bożonarodzeniowe, aby zaszczepić wiarę w dzieciach”. Film, zanim został usunięty został oznaczony jako dezinformacja medyczna.

Zobacz też: Reaktywacja kanału Kresy.pl na YouTube [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Rzecznik prasowy Google, firmy będącej właścicielem YouTube, powiedział The Blaze, że kanał LifeSiteNews został zamknięty z powodu powtarzających się naruszeń polityki firmy dotyczącej dezinformacji COVID-19. Portal miał promować metody zapobiegania zachorowaniu na COVID-19, różniące się od informacji podawanych przez lokalne władze zdrowotne lub WHO.

„Każdy kanał, który narusza nasze zasady dotyczące dezinformacji COVID-19, otrzyma ostrzeżenie, które tymczasowo ogranicza przesyłanie lub transmisję na żywo. Kanały, które otrzymają trzy ostrzeżenia w tym samym 90-dniowym okresie, zostaną trwale usunięte z YouTube” – powiedział rzecznik.

Zobacz też: YouTube zawiesza na 7 dni kanał prezydenta Trumpa

Kresy.pl/CBN.com

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz