Google zablokował kanał na Youtube, który transmituje nieustającą adorację Najświętszego Sakramentu

Serwis YouTube bez żadnego ostrzeżenia zablokowała kanał telewizji EWTN Polska, na której odbywała się m.in. nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Kanał został odblokowany dopiero po ponad dwóch dniach.

Telewizja EWTN od kilku lat prowadzi na swoim kanale w serwisie YouTube transmisję na żywo z codziennej, nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, z kaplicy w Niepokalanowie. Okazuje się jednak, że z koncern Google bez wcześniejszego ostrzeżenia zablokował kanał tej telewizji.

Firma EWTN Polska wydała oświadczenie, w którym informuje, że 22 października Google Inc. wyłączył jej kanał, znajdujący się na platformie YouTube. Zaznaczono, że EWTN Polska nie została poinformowana wcześniej o podjętych przez Google/YouTube działaniach.

 

„Kanał telewizji EWTN gromadzi od 4 lat na codziennej nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, transmitowanej na żywo z Kaplicy w Niepokalanowie, blisko milion użytkowników miesięcznie. Kaplica ta odegrała niezwykłą rolę podczas epidemii Covid-19, podtrzymując i dając nadzieję milionom ludzi na całym świecie” – napisano w oświadczeniu.

Przypomniano też, że podobna sytuacja miała miejsce 10 kwietnia 2021 roku. Wówczas kanał został zawieszony za „naruszenie zasad społeczności”. Internauci i społeczność międzynarodowa podjęły interwencję, w wyniku czego po 24 godzinach kanał został przywrócony. Teraz sytuacja wyglądała jednak gorzej. Przez ponad dwa dni Google ignorował wezwania do przywrócenia kanału.

„Tym razem kanał został całkowicie wyłączony bez ostrzeżenia, bez jakiejkolwiek korespondencji czy informacji, wbrew regulaminowi i zasadom ustalonym przez YouTube. EWTN Polska wypełniła wszystkie procedury odwoławcze przewidziane w takiej sytuacji. Nie pomogły kontakty z działem technicznym Google i działem technicznym YouTube oraz z przedstawicielami Zarządu Google Europe” – informuje EWTN Polska.

Stacja zwraca uwagę, że powody wyłączenia kanału, podawane przez Google, są sprzeczne. Koncern wymienił tu m.in. „naruszenie zasad społeczności”, a także „przejęcie (przez osobę trzecią) konta Google celem wysyłania SPAM” oraz „przejęcie kanału YouTube”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Bez względu na przyczyny, od ponad 48 godzin nasze prośby o przywrócenie kanału są ignorowane. W tej trudnej sytuacji prosimy o modlitwę i wsparcie” – zaapelowała EWTN Polska.

Przed blokadą kanał EWTN Polska na YouTube subskrybowało 146 tysięcy osób i znajdowało się na nim 4500 materiałów video.

We wtorek po południu poinformowano, że kanał EWTN na YouTube został odblokowany.

Przeczytaj: Manifestacja przeciwko cenzurze pod siedzibą Google w Warszawie

Pch24.pl / gosc.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply