Wyprodukowano pierwszą serię polskiego leku na COVID-19 [+FOTO/+VIDEO]

„Z sukcesem zakończył się pierwszy etap produkcji polskiego leku na COVID-19” – poinformowała w środę firma Biomed Lublin. W czasie konferencji prasowej podkreślono, że jest to pierwsze tego typu osiągnięcie na świecie. Do badań klinicznych zostanie teraz przeznaczona pierwsza partia preparatu. W środę zaprezentowano rozlany do ampułek lek.

Lubelski senator Grzegorz Czelej (PiS), który jest współtwórcą koncepcji leku oświadczył, że jako pierwszy na świecie uzyskany został preparat, który działa. „Zawiera on przeciwciała neutralizujące, czyli zabijające wirusa” – powiedział. Badania nad skutecznością preparatu zostały przeprowadzone przez prof. Krzysztofa Pyrcia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie konferencji podkreślono, że jest to przełomowe wydarzenie w skali świata.

Zaprezentowana została także ampułka z preparatem.

Biomed Lublin jest polską firmą biotechnologiczną o długoletniej historii – na rynku polskim i zagranicznym działa od 1944r. Jest jedynym podmiotem w kraju, który posiada laboratorium frakcjonowania osocza. Preparat Immunoglobina anty-SARS-CoV-2, lek na koronawirusa, jest produkowany właśnie z osocza ozdrowieńców.

Firma farmaceutyczna Biomed rozpoczęła produkcję pierwszej partii leku na COVID-19 18 sierpnia bieżącego roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu doby z powodu choroby COVID-19 śmierć poniosło kolejne 28 osób. Od początku epidemii odnotowano w kraju 81 673 zakażeń (2 344 osób zmarło, a 65 561 wyzdrowiało).

Zobacz także: Minister zdrowia: Polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem

biomedlublin.com / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz