James Watson, laureat Nobla za odkrycie struktury DNA po raz kolejny wywołał skandal stwierdzeniem, że poziom inteligencji jest różny dla różnych ras ludzkich.

Amerykanin James Watson, który wraz  Crickiem i Maurice’em Wilkinsem otrzymał w 1962 r. Nagrodę Nobla za odkrycie i opracowanie modelu struktury DNA wywołał skandal wypowiadając się w programie dokumentalnym wyprodukowanym przez CBS. 90-letni Wilson twierdził, że „w testach IQ istnieje różnica między uśrednionym wynikiem czarnoskórych i białych”, jak przytoczył w poniedziałek portal gazety “Rzeczpospolita”. Naukowiec uznał te uwarunkowania za wrodzone.

To nie pierwsze tego rodzaju wystąpienie Watsona. Już w 2007 roku wypowiadając się na temat perspektyw rozwojowych Afryki, oceniał je umiarkowanie w związku z jego zdaniem niższym poziomem inteligencji właściwym przedstawicielom rasy czarnej. Jak stwierdził wówczas – “polityka społeczna w tej kwestii opiera się na przekonaniu, iż przedstawiciele rasy czarnej dorównują inteligencją przedstawicielom rasy białej. Tymczasem badania pokazują, że jest inaczej”

“Słowa dr Watsona są karygodne, nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych i w żaden sposób nie reprezentują poglądów CSHL, jego członków, kadry naukowej, pracowników czy studentów. Laboratorium potępia szermowanie nauką w celu uzasadnienia uprzedzeń” – można przeczytać w oświadczeniu The Cold Spring Harbor Laboratory, nowojorska instytucja badawcza. CSHL zdecydowała o pozbawieniu Watsona wszelkich tytułów honorowych.

Watson kierował CSHL w latach 1968-2003. Jest członkiem Narodowej Akademii Nauk USA.

Czytaj także: Wybiórczy francuski “antyrasizm

rp.pl/gazeta.pl/kresy.pl

 

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Accipiter
  Accipiter :

  Gość powiedział głośno coś co dla każdego rozgarnietego człowieka jest oczywista oczywistością. Rasa czarna ma niższe IQ niż rasa biała. Niestety zlewaczenie świata nauki wszendobylska poprawność polityczna niszczy dysputy akademickie sprowadzając niektóre teorie czy przekonania do obowiązujących kanonów wiary. Jednym z nich jest właśnie głoszenie, że wszystkie rasy są sobie równe.

 2. vader213
  vader213 :

  i to jest święta prawda a te ohydne zwariowane lewactwo rżnie głupa, że to nie prawda, ja nie słyszałem o czarnoskórym mistrzu świata w szachach nie wspominając o laureatach nagrody Nobla, są natomiast lepsi w tańcu czy w niektórych sportach fizycznych i na tym koniec

 3. Kojoto
  Kojoto :

  Dyktatura Marksizmu kulturowego – zwanego też “poprawnością polityczną”. To samo spotykało naukowców w III Rzeszy i ZSRR, a potem będzie się prawdziwych naukowców zamykać, a potem już rozstrzeliwać…. NWO nadchodzi.