„Wrogi atak na Rosję nie pozostanie bezkarny” – MSZ Rosji grozi USA

Waszyngton powinien się już dawno nauczyć, że żaden wrogi atak na Rosję nie pozostanie bezkarny – oświadczyło w piątek MSZ Rosji.

Były prezydent USA Barack Obama został w piątek wpisany na nową listę rosyjskich sankcji, obejmującą 500 amerykańskich obywateli. MSZ Rosji informuje, że to odpowiedź na kolejny pakiet sankcji przeciwko Rosji, ogłoszonych wcześniej przez Waszyngton.

Rosyjskie ministerstwo przypomniało, że Rosja odrzuciła niedawną prośbę USA o dostęp konsularny do reportera amerykańskiego dziennika Wall Street Journal Evana Gershkovicha, który został aresztowany w marcu pod zarzutem szpiegostwa. W przywoływanym przez agencję Reuters oświadczeniu stwierdzono, że ma to związek z odmową USA dot. wydania wiz mediom podróżującym z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem do Organizacji Narodów Zjednoczonych w ubiegłym miesiącu.

„Waszyngton powinien się już dawno nauczyć, że żaden wrogi atak na Rosję nie pozostanie bezkarny” – oświadczyło rosyjskie MSZ.

W piątek USA ogłosiły nowe sankcje skierowane przeciwko ponad 300 rosyjskim podmiotom.

Ja informowaliśmy, doniesienia portalu Politico wskazują, że amerykańscy decydenci przygotowują się na coraz większe prawdopodobieństwo, że wojna rosyjsko-ukraińska zmieni się w „zamrożony konflikt”, trwający wiele lat, a może nawet dziesięciolecia, na wzór konfliktu na Półwyspie Koreańskim. W tej sytuacji, walki zostają wstrzymane, ale żadna ze stron ani nie ogłasza się zwycięzcą, ani nie przyznaje, że wojna oficjalnie się skończyła.

Zobacz także: Wielka Brytania wprowadza zakaz importu rosyjskich diamentów

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz