W środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał rozporządzenie przedłużające zakaz przebywania na obszarze 200 metrów od linii granicy państwowej z Białorusią. Zakaz będzie obowiązywał do 30 listopada br. Jest on związany z pracami nad instalacją elektronicznych elementów zapory na granicy polsko-białoruskiej.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w środę, 31 sierpnia br. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał rozporządzenie przedłużające zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy państwowej z Białorusią. Zakaz będzie obowiązywał do 30 listopada br. Jest on związany z pracami nad instalacją elektronicznych elementów zapory na granicy polsko-białoruskiej.

Zakaz będzie obowiązywał na następujących odcinkach granicy polsko-białoruskiej: od trójstyku granic państwowych Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Białorusi i Republiki Litewskiej – Marycha do znaku granicznego nr 498, łącznie z obszarem położonym w promieniu 200 m od znaku granicznego 498 i od północnego brzegu rzeki Bug do znaku granicznego nr 444, łącznie z obszarem położonym w promieniu 200 m od znaku granicznego 444.

Obszar, na którym został wprowadzony zakaz przebywania, oznacza się w dobrze widocznych miejscach tablicami z napisem „Obszar objęty zakazem przebywania – wejście zabronione”.

Zobacz też: Litwa zakończyła budowę zapory na granicy z Białorusią

Aktualnie obowiązujący zakaz został wprowadzony na podstawie rozporządzenia nr 3/2022 wojewody podlaskiego z 15 czerwca 2022 r. i kończy się 15 września br. Konieczność przedłużenia zakazu wynika z trwających prac nad elektronicznymi elementami zapory. Nowe rozporządzenie wojewody nr 4/2022 wprowadza zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy państwowej w okresie od 16 września 2022 r. do 30 listopada 2022 r.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply