Informację w sprawie możliwej delegalizacji Komunistycznej Partii Polski przekazał dr Jerzy Bukowski, który powołał się na deklarację wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

Radio Maryja informuje, że o delegalizację KPP od dawna zabiega Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. „Byłoby to piękną rzeczą, zgodną z konstytucją, gdyby jednocześnie w tym samym tygodniu zdelegalizowana została organizacja skrajnie nacjonalistyczna, nazistowska, i organizacja skrajnie lewicowa. Artykuł 13. Konstytucji RP wyraźnie zabrania publicznego propagowania totalitaryzmu w postaci faszyzmu, nazizmu i komunizmu. Artykuł 257. Kodeksu karnego penalizuje taką działalność, czyli można skazać na karę do 2 lat więzienia tych, którzy głoszą zakazaną w Polsce ideologię faszystowską, nazistowską i komunistyczną” – powiedział dr Bukowski.

W dniu dzisiejszym, prokuratura postawiła zarzuty kolejnym dwóm członkom stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, którzy świętowali 128. urodziny Adolfa Hitlera. Usłyszeli zarzut propagowania nazistowskiego ustroju. Przypomnijmy, że telewizja TVN24 wyemitowała reportaż pokazujący m.in „obchody” 128. urodzin Adolfa Hitlera, jakie miały miejsce w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego. W reportażu widac również urządzenie ołtarzyka na cześć przywódcy III Rzeszy, wychwalanie jego czynów, wznoszenie toastów za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę. Towarzyszyły temu okrzyki „Sieg Heil” oraz nazistowska symbolika. Superwizjer TVN24 pokazał wśród zgromadzonych Mateusza S., przewodniczącego stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, ubranego w mundur oficera SS. Autorzy reportażu podali, że działaczem tej organizacji był wówczas także Jacek Lanuszny – asystent posła Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego.

Narodowcy od kilku dni odrzucają oskarżenia o powiązania z neonazistami i sugerują możliwe polityczne motywy stojące za reportażem. 

Reprezentanci środowisk narodowych zwracali również uwagę na istniejące organizacje odwołujące się ideologii komunistycznej, domagając się ich delegalizacji.

Kresy.pl / Radio Maryja

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz